Visszatértük a helyes útra, továbbjutás a Kupában

Magyar Kupa mérkőzés a legjobb 32 közé jutásért

Vezette: Szőts G. (Viszokai L., Reinicz G.)

Kozármisleny: Molnár P. – Domonkos (Szabó M. 40.), Fellai (53.), Gajág, Erdős – Nagy E., Szabó B. (Szabó P. 60.) – Nagy K., Lauer, Valkovics – Tóth A.

Balmazújváros: Szalma – Vachtler, Bakos, Szatmári, Németh Á. – Müller – Csorba (Batizi-Pócsi 58.), Reznek (Kis R. 46.), Demjén (Andorkó 69.), Pintér N. – Belényesi

Vezetőedző: Szabó János

Gólszerzők: Lauer 69., 90. illetve Batizi-Pócsi a 63. percben.

Sárga lap: Nagy K. 88. illetve Bakos a 9. percben.

Kedvező előjelekkel kezdődött a találkozó hiszen a sérültek közül többen is hadra foghatóak voltak. Vállalta a játékot Fellai, Nagy E., Nagy K. és Lauer Norbert is.

Bíztunk benne, hogy az elmúlt két bajnoki mérkőzés után jobbik arcát mutatja majd a csapat, de nem volt könnyű a feladat hiszen egy osztállyal feljebb lévő ellenfelet, a Balmazújvárost fogadtuk, akik nyilván nem azért utazták át az országot, hogy vereséggel távozzanak és kiessenek a Magyar Kupából.

Az első játékrész kiegyenlített játékot, egyenlő erők küzdelmét hozta az esőzés után felázott, mély pályán.

A 9. percben kecsegtető helyről 16,5 méterről, középről végezhetett el szabadrúgást a Kozármisleny, a labda mögé Lauer állt, de lövése elakadt a sorfalban.

A 14. percben Nagy K. kapott remek labdát a jobb szélen, beadta a középen érkező Tóth Adriánnak, aki kapura szúrta a labdát, de Szalma hárított.

A 17. percben hazai oldalszabadrúgás után a gólvonalról fejelte ki a labdát az egyik vendég védő.

A 20. percben Demjén lövését ártalmatlanította Molnár P.

A 30. percben eltolódott a kozármislenyi védelem, Csorba maradt tisztán megkapta a labdát, de túl sokat időzött így Domonkos odaért és menteni tudott.

A 35. percben Nagy K. beadására érkezett Tóth Adrián, szorongatott helyzetbe a kapufát találta el, a kipattanó labdán túlszaladt Lauer így megmenekült a Balmazújváros a góltól.

A 39. percben Nagy K. távoli lövése kapu fölé szállt.

A 42. percben Belényesi lövését kiütötte Molnár, majd védőink felszabadítottak.

A 44. percben vendég sarokrúgás után Belényesi fejelt kapu mellé.

Az első félidő legnagyobb helyzeteit csapatunk hagyta ki, de mezőnyben teljesen kiegyenlített volt a játék, nem volt érezhető az osztálykülönbség a két együttes között.

Az 58. percben Csorba cselezett befelé, majd kapu fölé lőtt.

A 60. percben szépen felépített vendégakció végén Batizi-Pócsi fordult kapura, de lövését Molnár P. nagy bravúrral hárította.

A 63. percben Demjén kapott remek labdát a jobb szélen, beadását elvétették védőink középen, érkezett Batizi-Pócsi, aki közelről lőtt a kapuba. 0-1.

A bekapott gól után a Kozármisleny labdarúgói még egy lapáttal rátették, érezhető volt a nagy akarás, aminek aztán meglett az eredménye is.

A 69. percben Várda cselezgetett a jobb szélen, majd Nagy Krisztiántól került a labda Nagy Erikhez, akinek levágódó lövése Lauert találta tisztán, aki nagyon higgadtan értékesítette a kínálkozó lehetőséget. 1-1.

Az egyenlítés után csapatunk nem állt le és igyekezett maga javára fordítani a továbbjutás sorsát.

A 79. percben Szabó M. beívelését Lauer fejelte kapura a labda a felső lécet találta el.

A 82. percben Lauer ugratta ki Valkovicsot, aki kapura törhetett volna, ez helyett beadást választott, de a védők menteni tudtak.

A 84. percben egy gyors vendég kontra végén Belényesi közeli fejesét hatalmas bravúrral hárította Molnár P.

A 90. percben megszerezte a győztes találatot a Kozármisleny. Tóth Adrián kapott indítást a jobb szélen, önzetlenül középre passzol Lauernek, aki hajszál pontosan kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-1.

A 91. percben Nagy E. a középpályán felszabadítás céljából nagyot rúgott a labdába, majd a furcsa ívet kapott a játékszer és eltalálta a kapufát.

Akkor szerezte 2. gólját együttesünk, amikor már nem volt lehetősége az ellenfélnek válaszolni rá. Egész mérkőzésen egyenrangú ellenfelei voltunk a 2. osztályú Balmazújvárosnak, és a bekapott gól után is talpra tudtunk állni és megfordítottuk a találkozót, amely komoly érdem és mindenképpen szép siker!

A Kozármisleny gárdája megérdemelten jutott a legjobb 32 együttes közé a Magyar Kupában.

Gratulálunk a csapatnak, remekül küzdöttek a játékosok, munkájukat siker eredményezte!

Németh Zsolt: Gratulálok játékosaimnak, nagyszerű sikert arattak. Visszatértünk a helyes útra és szeretnénk rajta maradni! Ezúttal megfelelő volt a játékosok hozzáállása és nagy dolog, hogy hátrányból is fordítani tudtunk és egy magasabb osztályú ellenfelet tudtunk kiverni a Magyar Kupából! Mostantól a hétvégi ESMTK elleni rangadóra készülünk, ahol hasonlóképp szeretnénk játszani!