Vereség az élre álló Soroksár otthonában

Soroksár SC – HR-Rent Kozármisleny 2-0 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Kovács G. (Huszár B., Kóbor P.) tart. j.v.: Tuczai M.

Soroksár SC: Holczer – Csilus T., Gyepes, Lorentz, Silye – Peszmeg – Márki, Sándor I. (Papp M. 60.), Huszák, Pál (Gárdos 79.) – Lovrencsics B. (Szilágyi 86.)

Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Pajor, Lantos, Causic, Kiss M. – Szekszárdi (Kirchner 67.), Kocsis – Városi, Tóth M. (Beke 46.), Sinanovic – Kemény (Wittrédi 46.)

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerzők: Márki 21., Lovrencsics 72. percben.

Sárga lap: Peszmeg 23., Lorentz 26., Gyepes 54. illetve Kemény 40., Causic 46. percben.

A 6. percben Városi passza után Kocsis játszotta meg Sinanovic Sinant, aki a tizenhatos bal sarkáról vállalkozott lövésre, Holczer könnyedén fogta az alsó sarokba tartó labdát.

A 11. percben veszélyes kontratámadást vezettünk melynek végén Városi tette ki a labdát jobbra, majd Kemény beadását tisztázták az érkező Sinanovic elől.

A 12. percben Lovrencsics csapott le egy lecsorgó labdára, majd középre adott labdájára nem volt érkező.

A 16. percben Lovrencsics passzolta vissza a labdát, de Márki elől felszabadítottunk.

A 21. percben Silye kapott indítást a bal oldalon, majd az alapvonalról pontosan lőtte középre a labdát, ahol érkezett Márki és közelről a hálóba lőtt. 1-0.

A 28. percben Sándor szögletét Gyepes 6 méterről lőtte kapu fölé.

A 38. percben hazai sarokrúgás után Huszák fejese a felső lécet találta el, majd a kipattanót Gyepes próbálta kapunkba fejelni, de Helesfay hárított.

A 42. percben Lovrencsics 23 méterről vállalkozott lövésre, kapusunk viszont a helyén volt és védett.

A szünetben csapatunk kettős cserét hajtott végre, Tóth M. és Kemény helyére érkezett Wittrédi és Beke.

Az 52. percben Csilus T. beadás pattant Causicról a kapunk fölé.

Az 53. percben Sinanovic elé került a játékszer, fiatal szélsőnk az 5-ös sarkáról gyengén lőtt, így Holczer hárítani tudott.

Az 56. percben Kiss M. 16-osról leadott lövését blokkolták, a labda szögletre pattant.

A 70. percben Pajor beadásáról Városi maradt le.

A 71. percben Sinanovic beadását húzta le Holczer, pedig érkezett Városi középen.

A 72. percben előbb Sinanovic kerül helyzetbe, de elcselezte a kínálkozó lehetőséget, a labdát kivágták, ebből indult a soroksári kontra, melynek végén Lovrencsics kicselezte Lantost, Helesfayt és Causicot is, majd estében az üres kapuba lőtt. 2-0.

A 73. percben Wittrédi lövését védte Holczer.

A 80. percben Sinanovic 17 méterről kapu mellé lőtt.

A 82. percben Papp M. lövését ütötte ki Helesfay az alsó sarokból.

A 84. percben meleg pillanatokat éltünk át a kapunk előtt, de nem sikerült betalálni a hazaiaknak, Helesfay előbb lábbal, majd kézzel védett.

A 85. percben Gárdos hibázott kecsegtető helyzetben.

A találkozót a hazai csapat megérdemelten nyerte meg.

A Soroksár nem véletlenül állt a fordulót megelőzően a 2. helyen, mostani győzelmükkel, pár óráig biztosan ők vezetik a bajnoki táblázatot is, hiszen a Balmazújváros később lép pályára.

Csapatunk legközelebb szerdán 17:00-kor Magyar Kupa mérkőzésen lép pályára Pécsett, a PMFC stadionban, ellenfelünk az ország egyik legnépszerűbb együttese az Újpest lesz.

Lucsánszky Tamás: Végig kontrolláltuk a találkozót. Az első félidőben több gólt is szerezhettünk volna és végül teljesen megérdemelt, magabiztos győzelmet arattunk.

Kovács Zoltán: Kitűnő játékvezetés mellett az első félidőben megpróbáltuk leszűkíteni a területet a hazaiak előtt, és abból kontrákat vezetve helyzetet kialakítani. Sajnos elkerülhető gólt kaptunk, a szünet után pedig csak lehetőségekig jutottunk, igazi ziccerünk nem volt.