Vereséget szenvedtünk a szolnoki szezonnyitón

Szolnoki MÁV FC – HR-Rent Kozármisleny 1–0 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Szőts G. (Galán R., Punyi Gy.) tart. jv.: Nagy R.

Szolnoki MÁV FC: Molnár-Farkas – Hajba, Tóth P., Papp Sz., Magyar (B. Tóth 86.) – Tóth B. – Csirmaz (Török M. 67.), Berdó (Kovács O. 58.), Pintér N., Rokszin – Olasz

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M. (Beke 84.), Racskó, Lantos, Kocsis – Nagy E., Szekszárdi – Pajor, Kirchner (Csábi 63.), Nagy K. (Wittrédi 70.) – Sinanovic

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerző: Olasz a 76. percben.

Kiállítva: Pintér N. 81. illetve Szekszárdi a 60. percben.

Sárga lap: Papp Sz. 79. illetve Pajor a 84. percben.

A Kovács Zoltán – Németh Zsolt edzőpáros által irányított HR-Rent Kozármisleny a Szolnoki MÁV FC otthonában, egy szépen felújított stadionban, igazi kis „ékszerdobozban” kezdte meg idei NB II-es bajnoki szereplését.

Az 5. percben szép Kirchner – Sinanovic összjáték után Szekszárdi elé került a labda, aki 22 méterről kapu fölé lőtt.

11. percben Kocsis A. beadása után Pajor közelről alig lőtt mellé, könnyen gólt szerezhettünk volna.

16. percben szolnoki felívelés után a hazaiak támadója, Olasz csúsztatott a mislenyi kapu mellé.

23. percben Nagy K. befelé cselezett, majd 22 méterről mellé lőtt.

26. percben Berdó a 16-os bal oldali sarkáról végzett el szabadrúgást a labdát veszélyes kapunk elé csavarodott, de a védők felszabadítottak.

A 27. percben egy hazai kontratámadást követően Rokszin ugrott ki, de Kiss M. utolérte és menteni tudott előle.

A 30. percben Berdó 23 méterről leadott sarokra tartó lövés, Helesfay magabiztosan védte.

A 33. percben Nagy Krisztián középre passzolt Sinanovicnak, aki 17 méterről jó helyzetből mellé lőtt.

A 40. percben 16-os környékén Sinanovic elé került a labda, aki kapura lőtt, rövid sarokba tartó labdáját Molnár-Farkas hárította.

A 41. percben Sinanovic az alapvonalról, nagyon veszélyes szituációban adott középre, de labdájára nem érkeztek.

A 43. percben Csirmaz lépett ki a térfelünkön, a 16-os vonalának környékéről lőni próbált, de védőink odaértek.

A találkozó elején főképp a Szolnok térfelén folyt a játék, de a félidő közepétől feljött a Szolnok és nekik is adódtak lehetőségeik.

A 49. percben középpályás labdavesztésünk után 4 a 3 ellen vezették a szolnokiak a labdát, de Olasz elcselezte a lehetőséget.

Az 50. percben Nagy K. távolról kapu fölé lőtt.

Az 52. percben Nagy K. szerzett labdát, kettő az egy ellen vezették Kirchnerrel, de passz helyett telibe lőtte védőjét.

Az 54. percben Nagy K. lövését blokkolták.

Az 55. percben Nagy K. szögleténél Szekszárdi közeli fejesét a hazai kapus védte.

Az 56. percben Sinanovic 16-os sarkáról lőtt, a kapus védett.

A 60. percben Szekszárdi megkapta 2. sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

A 76. percben Rokszin bal oldali beadása után Olasz közeli fejese Lantoson még megpattant, majd a kapufáról a gólvonalon túlra jutott. 1-0.

A 81. percben a hazaiak is megfogyatkoztak, Pintér N. egyből piros lapot kapott Szőts játékvezetőtől.

92. percben Török M. vezette Helesfayra a labdát, Kocsis ugyan utolérte, de a labda középre került egy másik szolnoki támadó elé akinek lövését Helesfay még nagy bravúrral hárította, majd az újabb kipattanó labda elakadt egyik védőnkben.

A találkozót ha csak minimális különbséggel is, de a házigazdák nyerték meg.
Két hasonló képességű együttes találkozóján a házigazdák ki tudták használni emberelőnyüket, igaz utána a hajrában ők is megfogyatkoztak, de nem sikerült a mislenyi egyenlítés.

Balogh Pál: Kevés helyzet volt, amin nem kell csodálkozni, mert több játékos most debütált a másodosztályban. Küzdeni tudásból és alázatból jelesre vizsgáztunk.

Kovács Zoltán: Nem érdemeltünk vereséget, az 1 pontra sokkal jobban rászolgáltunk volna, azonban nincs idő sopánkodni, megyünk előre. A csapat mindent megtett a sikeres szereplésért, de nem sikerült a pontszerzés. A hétvégén a Mosonmagyaróvár ellen szeretnénk javítani.