Vereség Ajkán, de továbbra is 2.-ak vagyunk

Vezette: Farkas Á. (Péter T., Kulman T.)

Ajka: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Péter – Szabó L. (Nagy B. 84.), Horváth A., Kanta Sz., Czanik – Mihalecz (Szabó P. 80.), Major (Sowunmi 65.)

Vezetőedző: Németh Zoltán

Kozármisleny: Sólyom – Nagy J., Romic, Tányéros, Kiss M. – Szabó B., Koller – Karacs (Zsdrál 54.), Kovács T. (Városi 54.), Bjelanovic (Puskás 72.) – Fröhlich

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Subicz 51. (11-esből), Péter 60., Mihalecz 79. illetve Városi a 92. percben.

Sárga lap: Kanta 62. illetve Kovács T. az 50. percben.

Mindkét trénernek „kellemes” gondjai adódtak a mérkőzés előtt a csapat összeállításnál.

Az Ajka együttesében lejárt Gunther eltiltása és Sowunmi is meggyógyult, Németh Zoltán mégis az előző heti győztes csapatban szereplő ott 2 gólt szerző balhátvédnek Péter Péternek, illetve a támadó Majornak Norbertnek szavazott bizalmat.

Márton Gábor hasonló helyzetben volt, hiszen a szezon során első alkalommal volt teljes a kerete, ezáltal jóval nagyobb volt a merítési lehetőség és sokkal több szempontot is mérlegelve állíthatta össze kezdőcsapatát.

A múlt hetihez képest 5 helyen is változott az összeállításunk.
Romic első ízben lett kezdő és ezúttal a posztján, belső védőként. Márton Gábor most látta elérkezettnek az időt, hogy a fiatal horvát labdarúgónak kezdőként adjon lehetőséget. Danijel az edzéseken kiválóan teljesít így megkapta a bizalmat.
A védelem tengelyében, belső védőként kapott szerepet Tányéros is, aki a múlt héten cserepados volt.

Kimaradt a kezdőből Zsdrál, Boda, Schmidt, Gadó és Balaskó helyükön Kovács T., Karacs és Fröhlich, Romic és Tányéros kezdett.

Az 1. percben Fröhlich remek labdát tálalt Bjelanovic elé, bal oldali beadása után Koller 12 méterről mellé lőtt.

4. percben Szabó L. 30 méteres lövését Sólyom szögletre ütötte.

11. percben jobb oldali szabadrúgás után Sólyom az érkező csatárok elől ütötte el a labdát.

23. percben Szabó L. 23 méteres lövését tolta szögletre a mislenyi kapus.

27. percben Fröhlich ugratta ki Karacsot, de a fiatal támadó nem érte el az indítást.

28. percben Major tört be a 16-osunkon belülre, lövését Tányéros blokkolta.

31. percben labdát vesztettünk, amely után Mihalecz 13 méteres lövése alig ment mellé.

32. percben remek jobb oldali támadás után Fröhlich ívelt át a hosszú oldalra, ahol Bjelanovic fejelhetett, a játékszer ha kevéssel is, de elkerülte a hazai kaput.

Az első 15 percben az Ajka uralta a játékot, majd ezt követően feljöttünk és kiegyenlítődött a játék képe.

A 46. percben Fröhlich beadását a hazai védők szögletre fejelték.

Az 51. percben Kovács T. szabálytalankodott a 16-osunkon belül, a jogosan megítélt büntetőt Subicz értékesítette. 1-0.

A 60. percben Péter 13 méteres lövése megpattant Sólyom előtt és a játékszer utat talált a kapuba. 2-0.

A 79. percben Kanta jobb oldali szögletét Mihalecz 8 méterről fejelte a mislenyi hálóba. 3-0.

A 92. percben labdát szereztünk, amely után Városi Viktor iramodott meg Jánosa kapuja fele majd lövésre szánta el magát, a kapus még beleért, de a labda a kapuba került, így 3-1-re szépített a Kozármisleny.

A második félidőben a gyorsan bekapott és egyben elkerülhető gól megzavarta a csapatot, majd rövid időn belül ismét betalált az Ajka, ekkor már látszódott, hogy nem sikerül fordítani.

Sajnos a második 45 percben nem játszottunk jól és kapura veszélytelenek voltunk.

Úgy tűnik, hogy csapatunk egy kisebb hullámvölgybe került, ami minden csapat életében előfordul.
A múlt héten még sikerült döntetlenre hozni a találkozót, de ma sajnos vereséget szenvedtünk.

Az Ajka otthonában kevés csapat fog nyerni, így különösebben nem érdemes keseregni a 3-1-re elveszített találkozó miatt.
Innentől kezdve a jövő heti SZTK elleni hazai mérkőzésre kell készülni.

Németh Zoltán: Két jó csapat küzdött a pályán, mi jöttünk ki jól a mérkőzésből. Gratulálok a játékosoknak.

Márton Gábor: Úgy gondolom, a döntetlen igazságosabb lett volna. Az eredmény ellenére közelebb álltunk a győzelemhez, mert a nagyobb helyzetek előttünk adódtak. A második gólt olyan amatőr hibából kaptuk, amit már nem tudtunk korrigálni.

A találkozóról készült fényképek a Kozármisleny FC Facebook oldalán IDE KATTINTVA közvetlenül is megtekinthetőek.