HR-Rent Kozármisleny – Dabas 3-0 (0-0)

Pécs, 150 néző

Vezette: Mód I. (Kiss B., Garai P.)

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis – Nagy E. (Fenyvesi 74.), Kovács T. – Gránicz (Sinanovic 66.), Nagy K., Beke – Ihrig-Farkas (Zsebe 78.)

Dabas: Török – Szélpál (Molnár Z. 61.), Kozma, Lázár, Surányi – Kállai – Komoróczi, Domonyi (Takács K. 84.), Hollauer, Geiger – Körmöczy (Csák 68.)

Vezetőedző: Dajka László

Gólszerzők: Sinanovic 70., Nagy K. 72. (11-esből), Lantos 81. percben.

Kiállítva: Kállai 72. percben.

Tudtuk, hogy a SZEOL szombati Monor elleni győzelmével a bajnokavatás egy hetet biztosan csúszik, így annak reményében léptünk pályára, hogy előnyünket visszaállítsuk a forduló előtti 17 pontra.

Rendkívül barátságtalan időben 6-8 celsius fok mellett nagyon szeles, esőre álló időben került megrendezésre a találkozó így a megszokotthoz képest kevesebben tekintették meg az összecsapást, de a törzsszurkolók természetesen jelen voltak.

A 6. percben Kovács mélységi passzát Gránicz kapta a jobb szélen, majd középre adása után Nagy E. lőtte a labdát a hálóba, de sajnos a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Gránicz lesen állt.

A 10. percben Kiss M. ívelt be a kapu elé, Ihrig-Farkas átvette de sajnos a védők szorításában csak kapu mellé tudta lőni a labdát, így kimaradt a gólszerzési lehetőség.

A 15. percben Nagy E. beívelését Fellai fejelte kapu fölé.

A 35. percben Beke jobb alsó sarokba tartó lövését Török bravúrosan szögletre tolta.

A 36. percben Geiger beadás helyett éles szögből a jobb felső sarkot vette célba, de Helesfay eszén nem tudott átjárni.

Az első félidőben csapatunk dominált, és néhány alkalommal sikerült eljutni gólhelyzetig is.

A 46. percben Ihrig-Farkas elől Lázár szabadított fel.

Az 54. percben a vendégek is eljutottak a mislenyi kapuig, ekkor Lázár közelről fejelt kapu fölé.

A 70. percben Beke a jobb oldalról remekül kanyarított középre, ott érkezett a csereként beállt Sinanovic és közelről a kapuba fejelt. 1-0.

A 71. percben Nagy K. éles szögből leadott lövését Török hárította.

A 72. percben Sinanovic lépett ki a bal szélen, majd a 16-oson belül járt, amikor célba vette a kapu bal oldalát, de a labda Kállai kezét érintette amiért Mód játékvezető büntetőt ítélt. A dabasi játékosnak ez volt a második sárgája, így megfogyatkozott a vendég gárda. A büntetőt Nagy K. végezte el és duplázta meg a mislenyi előnyt. 2-0.

A 81. percben Nagy K. szögletét Lantos bólintotta a dabasi kapuba. 3-0.

A 82. percben Zsebe indította Bekét, akinek beadásába egy védő belelépett, majd a lepattanó labdát kapu fölé lőtte.

A 83. percben Hollauer került gólhelyzetbe, közelről lőtt, de Helesfayban elakadt a labda.

A 89. percben Sinanovic lövését fogta Török.

A 90. percben Nagy K. mutatott be szép cselt az ötös sarkán, de az egyik védő szögletre mentett előle.

A találkozót megérdemelten nyerte meg a HR-Rent Kozármisleny, ezzel újabb fontos lépést tett a bajnoki cím megszerzése érdekében.

6 fordulóval a bajnokság vége előtt 17 pont az előnyünk a 2. helyezett SZEOL előtt, így a következő hétvégén akár bajnoki címet is ünnepelhetünk.

Ha szombaton a SZEOL nem tud nyerni a Budafok-Újbuda otthonában azzal behozhatatlanná válna az előnyünk.

Ha a szegediek nyerni tudnak, úgy vasárnap Dunaharasztiban szerezhetjük meg a bajnoki címhez szükséges pontokat.

Németh Zsolt: Jó mérkőzést játszottunk a Dabas ellen, akiket végre sikerül legyőznünk, hiszen eddig csak döntetleneket játszottunk ellenük. Egy jól felkészített csapattal találkoztunk, akik alapvetően védekezésre rendezkedtek be.  A játékosok mindent megtettek a győzelemért, hogy minél közelebb kerüljünk a végső célunkhoz. Hiába mondják, hogy bekerültünk az NB II-be, nekünk a célunk a bajnoki cím megszerzése, ehhez pedig további pontokra volt és van szükségünk. Szeretnénk a hátralévő fordulókban is jól szerepelni, a játékosok éhesek a sikerre és minden mérkőzésünket meg szeretnénk nyerni. Az edzéslehetőségeink nem nevezhetőek optimálisnak, ezért is emelem kalapom a játékosaim előtt. Szeretnénk jó szájízzel, ugyanilyen kiemelkedő teljesítménnyel búcsúzni a harmadosztálytól, mint ahogy azt eddig is tettük a szezonban. Honti József edzőkollégámnak minél előbbi felépülést kívánok és minél hamarabb térjen vissza a kispadra.

Dajka László: Úgy gondolom, hogy 60 percig nagyon jó mérkőzést játszottunk, de sajnos kényszerűség miatt cserélnem kellett, aztán a kiállítás végképp eldöntötte a mérkőzést.