Az U9-es csapatunk egy 10 csapatos nemzetközi tornára volt hivatalos Bükre.

A Lurkó-Illés Akadémia által rendezett teremtornán három ország kiemelt együttesei mérhették össze tudásukat.

A szervezők két ötös csoportba sorsolták a csapatokat.

Csoportmérkőzések:

PMFC- VIDEOTON   4-2

Gólszerzők: Nagy 2, Csökör, Morvai

Kicsit álmosan kezdet a csapat, körülményesen és kapkodva játszottunk a mérkőzés első perceiben, de sikerült hátrányból fordítani és begyűjteni a három pontot.

PMFC- MTK –MÉSZÖLY FOCISULI    2-1

Gólszerzők: Csökör, Bukovics

A nagyon jó erőkből álló ellenfelünket már ismerjük, sokszor játszottunk egymás ellen, általában Ők örülhettek a mérkőzések végen. A derbin végig lüktetett a játék, rengeteg párharc volt, és sok helyzetet dolgozott ki mindkét csapat, melyből a pécsi srácok jöttek ki jobban.

PMFC-  LP DOMINO BRATISLAVA     3-1

Gólszerző: Bukovics 3

Végig nagy nyomás alatt tartottuk a szlovák ellenfelünket, jól játszottunk, de rengeteg helyzetet hagytunk ki. Ezzel a győzelemmel az utolsó csoportmérkőzéstől függetlenül  sikerült kiharcolni a továbbjutást.

PMFC – STURM GRAZ                         0-3

Megérdemelten nyert osztrák ellenfelünk, és csoportelső lett.

Elődöntő:

PMFC – SLOVAN BRATISLAVA          6-2

Gólszerzők: Bukovics 3, Élő, Morvai, Vas

A Sturmtól elszenvedett vereség után nem pihenhettek sokat a gyerekek, öt percünk volt, hogy rendezzük a sorainkat. A másik csoportból első helyén továbbjutott Slovan Bratislava csapata várta a parketten a srácainkat. Szerintem senki sem számított erre az eredményre, nagyon jól, ötletesen játszott a csapat, és a befejezések is sikerültek.

FINÁLÉ:

PMFC – STURM GRAZ                        1-3

Gólszerző: Bukovics

Telt ház előtt egy nagyon színvonalas mérkőzést játszottak a gyerekek, sajnos az első 6-7 percben a Sturm három gólos előnyhöz jutott. A szépítő találatunk után még  3-4 nagy ziccert hibáztunk, nem tudtunk gólt szerezni a remekül védő osztrák kis kapusnak. Mindkét csapat tudatosan játszott, nem volt vagdalózás, labdakihozatalok, szép, kombinatív játék, és remek egyéni teljesítmények jellemezték a döntőt.