U9 – Aranyos szigetvári túra

A hétvégén rendezték Szigetváron a Dél-Zselic Nemzetközi tornát az U9-es korosztály számára.

Korosztályunk két csapattal képviseltette magát.  A rendezők a 12 résztvevő csapatot három négyes csoportba sorsolták.

Csoportmérkőzéseink:
Szombat délelőtt az „A” csapatunk lépett pályára.

PMFC – DOMBÓVÁR  2-1

Gólszerzők: Sajnovics , Keresztes

PMFC – KINDERBALL BAJA  0-1

PMFC – BARCS    6-0

Gólszerzők: Sajnovics 4, Pataki, Rácz

Az „A „ csapatunk csoport másodikként került a legjobb hat csapat közé, minden mérkőzésen hatalmas fölényben játszott, ám a végjátékunkba rengeteg volt a hiba. A Baja elleni derbin 10-15 helyzetet sikerült elpuskázni.

A”B” csapatunk szombat délután lépett pályára.

PMFC – Szentlőrinc „ B”  3-1

Gólszerzők: Demeter 2, Gyimesi

PMFC – FERENCVÁROS    2-1

Gólszerzők: Pólics, Gyimesi

PMFC –SZIGETVÁR       5-0

Gólszerzők: Pólics 2, Bihari 2, Fábián

A második sorunk veretlenül nyerte meg a csoportját, csak dicséret illeti a gyerekeket, minden mérkőzésen nagyon motiváltak voltak, és egész délután kulturált, szép focit játszottak.

A sorsolás fintora, hogy a két csapatunk másnap egy csoportba került.
Vasárnap mindkét csapatunk a legjobb hat között folytathatta a küzdelmeket.

PMFC „A” – SZENTLŐRINC   5- 0

Gólszerzők:  Ulrich 2, Sajnovics, Keresztes, Pataki

Remek játék, ötletes támadások és szép gólok, igazi közönségszórakoztató mérkőzés volt.

PMFC „A” – PMFC „B”    4-2

Gólszerzők: Sajnovics 3, Rácz illetve Pólics 2

A két csapatunk egy jó iramú, helyenként szikrázó hangulatú derbit játszott egymás ellen.

PMFC „B” – SZENTLŐRINC  0-0

Nem bírt egymással a két csapat, a döntetlen a második sorunknak elég volt a legjobb négy közé jutásért.

BRONZ MÉRKŐZÉS:

PMFC „ B” – FERENCVÁROS  0-1

A csoportban már találkozott egymással a két csapat, ahol hatalmas küzdelemmel a mi csapatunk nyert. Sajnos sikerült visszavágnia a fővárosi csapatnak, végig nagy fölényben játszottak és az utolsó percben lőtt góljukkal megérdemelten szerezték meg a harmadik helyet.

DÖNTŐ:

PMFC „A” – DOMBÓVÁR   4-0

Gólszerzők: Keresztes 2, Rácz, Sajnovics

Ellenfelünk egy nagyon szimpatikus kis csapat volt,  soraikban 2-3 igazán ügyes játékos szerepelt. A fináléban nem sok sanszot adtak a pécsi gyerekek ellenfelüknek, nagyon meggyőzően játszottak és szerezték meg a tornagyőzelmet.

Csapataink teljesítménye ellentétes volt, a szombati napon a „B” csapat volt igen meggyőző, másnap viszont az „ A” csapatunk teljesítménye volt kiemelkedő.

Végeredmény:

1. PMFC  „A”

2. DOMBÓVÁR

3. FTC

4. PMFC „B”

A tornán résztvevő játékosok: Budzsáklia Benett, Varga Dániel, Ulrich Dani, Keresztes Noel, Pataki Noel, Rácz Balázs, Sajnovics Milán, Pólics Áron, Demeter Ádám, Bihari zsombor, Fábián László, Gyimesi Szabolcs.

A torna legjobb kapusa Budzsáklia Benett lett!