Szekszárd – HR-Rent Kozármisleny 1-1 (0-0)

U17-es NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Szekszárd

HR-Rent Kozármisleny:  Lendvai – Rácz, Somogyvári, Kiss, Bódis – Kovács Á. (Varga Á.), Kovács P., Pókos – Dobovicki, Ghercin (Benedek), Ancil (Horváth)

Vezetőedző: Pókos Csaba

Gólszerző: Somogyvári

Pókos Csaba: A nyári felkészülésen játszottunk a Szekszárd ellen, akkor 3-1-e nyertek a házigazdák. Azon a mérkőzésen látszott, hogy előrébb tartanak mint mi. Az elmúlt hetekben sokat edzettünk, folyamatosan javítjuk ki a felmerülő hibáinkat, fokozatosan lépünk előre. Nem kezdtünk jól, sok hiba volt a játékunkban, pontatlan passzok és egyénieskedés jellemezte az első 10 percet. Szerencsére az ellenfelünk is hasonló cipőben járt. Ahogy mentünk bele a mérkőzésbe, úgy javult a játékunk is. A kapura is veszélyesek voltunk, 2-3 nagy lehetőséget puskáztunk el. Jól működtek a labdaszerzéseink, viszont a megszerzett labdákat sokszor könnyen visszaadtuk a hazaiaknak. Az első félidőben a védekezésünk rendben volt, jól zártuk a területeket, a hátsó négyesünk masszív volt. A második félidőben, már kiegyenlítődött a játék, nem igazán feküdt a játékosaimnak a hazaiak agresszív stílusa. Egy szép szabadrúgás figurából vezetést szereztünk, sőt perceken belül emberelőnybe is kerültünk. Ezt sajnos nem tudtuk kihasználni, kapkodó lett a játékunk, átrúgtuk a középpályát, belementünk egy rohanó, sok párharcos játékba, mely a nagyon motivált házigazdáknak kedvezett. Egy vitatható szituációt követően a mérkőzés hajrájában egalizálta az eredményt a Szekszárd. Mindezt elkerülhettük volna, ha egy kicsit higgadtabbak vagyunk és elkezdjük járatni a labdát. Játékunkon még van mit csiszolni.