U17 – Jobb helyzetkihasználással nyerhettünk volna

U17-es NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Baja

HR-Rent Kozármisleny: Lendvai – Rácz (Bayer), Somogyvári, Varga M., Bódis – Kovács Á. (Benedek), Ghersin, Pókos – Doboviczki (Gurdic), Kovács P. (Varga Á.), Ancil (Horváth)

Vezetőedző: Pókos Csaba

Gólszerzők: Kovács Á., Pókos

Pókos Csaba: Nehéz mérkőzésre számítottam ez be is igazolódott. A hazai csapat a mérkőzés elején feltolta a védekezését, nyomást gyakoroltak ránk, nem is tudtuk a játékunkat játszani. Ekkor sok volt a céltalan indítgatás a játékunkban, ez később megváltozott, sőt egy szép átlövés után meg is szereztük az előnyt. Sajnos ez után két ziccert kihagytunk, ha kicsit jobban koncentrálunk már az első félidőben eldőlhetett volna a mérkőzés. A második félidő nagyon változatosra sikeredett, az elején nagy fölényben voltunk, 2-3 alkalommal vezethettük az ellenfél kapusára a labdát, de rossz döntéseket hoztunk, és kimaradtak a helyzeteink. Ezután ellenfelünk szinte a semmiből megfordította az eredményt, szerencsére volt tartása a csapatnak, mentünk tovább és egy szép akció végén sikerült egyenlíteni. Több olyan szakasza volt a mérkőzésnek, amikor eldönthettük volna a három pont sorsát, sajnos a helyzetkihasználásunk kritikán aluli volt. Nagy pozitívuma a mérkőzésnek, hogy a gyorsan bekapott két gól után nem estünk szét, egységes maradt a csapat. Gratulálok a csapatnak!