Vezette: Farkas T. (Kepe A., Vígh-Tarsonyi G.) tart. j.v.: Berényi T.

HR-Rent Kozármisleny: Horváth D. – Kiss M. (Tóth M. 79.), Lantos, Causic, Varga M. (Gubacsi 61.) – Nagy E., Kocsis – Városi (Wittredi 61.), Kirchner, Beke – Grumic

Dorogi FC: Zima – Kővári, Berkó, Csató M., Bora, Bor, – Tóth M. (Grabant 64.), Mészáros Á., Lénárt, Medgyes (Szedlár 88.) – Simon A. (Sitku 80.)

Gólszerző: Bor 49. (11-esből), Medgyes 85. percben.

Sárga lap: Horváth 49. illetve Lénárt 55., Mészáros 84., Bora a 93. percben.

KFC_dorog_2017_0402_525_01

Kezdjük a végéről…

Csapatunk nyilván nem ilyen debütálásra számított és természetesen mindenki nagyon csalódott volt a hármas sípszót követően.

Tudjuk hogy szurkolóink sem ilyen bemutatkozásról álmodoztak és talán ez miatt is duplán elkeseredett volt mindenki.

A csapat az elmúlt 3 fordulóban erősen felfelé ívelő pályát írt le, így mindenféle kincstári optimizmus nélkül bizakodva tekinthettünk a Dorog elleni összecsapásra.

Tudjuk, hogy minden ehhez hasonló esemény jár egy fajta külön felfokozott hangulattal, ami elsülhet jól és elsülhet rosszul is. A túlzott akarat pedig sokszor átmehet egyfajta görcsbe egy mindenáron való megfelelésbe, nyerni akarásba.

Hogy mi történt velünk tegnap, azt sajnos nem tudjuk, az viszont biztos, hogy a játékosokat nagyon bántotta a vereség, a mérkőzés után hosszú percekkel később is szótlan csend és keserűség uralkodott az öltözőben.

Tudtuk, hogy a Dorog már nem az a csapat, akit ősszel 2-0-ra győztünk le hazai pályáján, tudtuk, hogy egy rendkívül masszív, jól összerakott társaság, aki az elmúlt 4 fordulóban gólt sem kapott.

Nem kezdődött jól a találkozó csapatunk számára, hiszen már rögtön a találkozó elején helyzetbe került az ellenfél.

A 2. percbe Medgyes iramodott meg a jobb szélen, középre lőtt labdáját kivágták üggyel-bajjal vágták ki védőink.

Az 5. percben jobb oldali hazai szabadrúgás érkezett a vendég kapu elé, érintés nélkül hagyta el a játékteret a labda.

A 6. percben Beke beadása után, Bora mentett nagyot a saját ötösén belül.

A 7. percben egy kontra végén Grumic lövését védte Zima.

KFC_dorog_2017_0402_525_02

A 10. percben egy kifejelt labdát Nagy E. vett le és lőtte el 17 méterről, kapu fölé.

A 12. percben ismét egy hazai gyors támadás, Kirchner passzolt Bekének, akit a beadás pillanatában Berkó szerelt.

A 13. percben Medgyes vállalkozott távolról, Horváth védett.

A 14. percben veszélyes dorogi szabadrúgás érkezett a kapunk elé, Grumic fejelte szögletre.

A 18. percben bal oldali szabadrúgásunkat Beke végezte el, Simon fejelte ki, ezt Kocsis lőtte rá, de nem találta el jól, így Zima kezében landolt a labda.

A 20. perc Bor lőtt kapura egy szabadrúgást távolról, kapu mellé ment a lövés és Horváth rajta volt, vetődött, de nem kellett beleérnie.

A 38. percben Bor lövését blokkolta Kiss.

KFC_dorog_2017_0402_525_03

39. perc középről a vendég kaputól 18 méterre jutunk szabadrúgáshoz, Grumic lövése a sorfalon csattant, a kipattanót Kocsis rúgta kapura, Zima védett.

Az első félidő kiegyenlített ha nem is túl színvonalas, de lüktető játékot hozott.

Minden labdáért komolyan meg kellett küzdeni, nagyon sok párharc és összecsapás jellemezte a találkozót.

Látható volt, hogy a Dorog az 5 védős játékrendszeréből hogy vált át villámgyorsan a támadásokba. A védelem jobb oldalán Kővári, a bal oldalon Bor sem az a tipikus védő, így egy jól felépített játékrendszer jellemezte a vendégeket.

Ennek ellenére is nekünk volt több lehetőségünk, többször is veszélyesen, létszámfölényes szituációban vezettük a labdát a védelmi vonalra, de mindig valami apró hiba csúszott az utolsó passzokba.

A 47. percben Beke elől a kapujából kiérkező Zima rúgta el a labdát.

A 48. percben Simon lépett ki a leshatáron, kapusunkra vezette a labdát, kicselezte Horváthot, aki csak szabálytalanul tudta megállítani. Az ítélet ezáltal sárga lap kapusunknak és tizenegyes a Dorognak.

KFC_dorog_2017_0402_525_04

A 49. percben elvégzett büntetőt Bor értékesítette 0-1.

Az 55. percben Kirchner lőtt egyből kapura egy oldala szabadrúgást, Zima védett.

KFC_dorog_2017_0402_525_05

Az 59. percben Kirchner lövése vágódott le Berkóról.

A 76. percben Kichner indítását fogta Zima a kapujából kiérkezve.

A 77. percben Bor távoli próbálkozását tolta léc fölé Horváth.

A 82. percben egy gyors kontra végén Grabant lövését hárította Horváth, a levágódó labdát Gubacsi rúgta ki.

A 85. percben egy újabb dorogi kontra futott végig a pályán, Medgyes elhúzta Horváth mellett a labdát és gurított a kapunkba 0-2.

A 89. percben Wittrédi keresztlabdáját Kirchner vette le és lőtte fölé.

KFC_dorog_2017_0402_525_07

Az, hogy ma semmi nem sikerült, az a 91. percben is látható volt, ekkor Beke került gólhelyzetbe, megpróbálta átemelni a labdát a Zima felett, de elakadt a hálóőrben.

Sajnos ez egy ilyen mérkőzés volt, nem voltunk elég élesek, kicsit tompább volt a csapat, mint az elmúlt hetekben.

Ettől függetlenül mindenki tette a dolgát, de hiányzott az átütőerő a játékunkból. Ugyan nem volt sok gólhelyzetünk, de lehetőségünk azért adódott.

A bekapott gól után főképp a Dorog térfelén folyt a játék, ellenfelünk szervezetten visszazárt, lezárta a területeket a széleken és kontrajátékra rendezkedett be.

Amikor sikerült megbontani valamelyik oldalt és a védelem mögé kerülni, akkor jellemzően egy pontatlan passz, egy-egy rossz beadás jellemezte a mislenyi játékot.

A találkozó egészen a hajráig nyitott volt, de ekkor egy gyors kontratámadás végén megduplázta előnyét a vendég gárda és az őszihez hasonló, de ezúttal ellentétes előjelű eredmény született.

Azon a találkozón a Dorog játszott jobban és mi rúgtuk a gólokat, most pedig a Dorog volt eredményesebb.

A keserűség ellenére mostantól nem szabad rágódni a mérkőzésen, ha másnak nem is, de az alsóházi eredmények kedvező alakulásának valamelyest lehet örülni.

KFC_dorog_2017_0402_525_08

Nagyon sok fontos mérkőzés vár még a csapatra, így mostantól előre kell tekinteni és ezekre a fontos találkozókra fókuszálni.

Sándor Tamás: Sajnos az ünnepünket sikerült elrontania a Dorognak, két védelmi megingásból két gólt kaptunk, mi a sok helyzetből egyet sem tudtunk belőni.

Németh Szabolcs: Nagyon jó teljesítményt nyújtott a csapatom, több helyzetet dolgoztunk ki, ebből kettőt sikerült gólra váltanunk, mezőnyben pedig fegyelmezettek és agresszívek voltunk.