Óriási BRAVÚR – tétmeccsen győztük le a Videotont

Vezette: Szilasi Sz. (Lémon O., Takács G.) Tart. j.v.: Pillók Á.

Videoton: Tujvel – Brachi, Gyepes, Tar, Mamadou –  Zsótér (Nildo 56.), Tóth B., Gyurcsó, Alvarez (Zé Luis 66.) – Torghelle, Nikolics (Sándor 46.)

Vezetőedző: José Gomes

Kozármisleny: Molnár P. – Fenyvesi, Vattai, Fellai, Vég – Nagy E., Kovács T. (Banai 75.) – Cziráki (Bozsovics 73.), Kovács D. (Turi 46.), Farkas Z. – Tóth A.

Vezetőedző: Szabó Zsolt

Gólszerzők: Zé Luis 81. illetve Cziráki 24. percben 11-esből, Tóth A. 44. percben.

Kiállítva: Gyepes 23. percben illetve Bozsovics a 87. percben.

A Liga Kupa 3. fordulójában Székesfehérváron az NB I-es listavezető otthonában lépett pályára NB II-es csapatunk.

Ha végignézzük a hazaiak kezdőjét, megállapítható, hogy nem vették félvállról a találkozót, hiszen válogatott játékosokkal megerősítve (Gyurcsó, Torghelle, Tóth B., Gyepes, Sándor) illetve rajtuk kívül Brachival, Nikoliccsal, Alvarezzel, Mamadouval állt fel a Vidi, azaz nem a B csapatával lépett pályára.

A 23. percben Gyepes utolsó emberkét, szabálytalankodott a gólhelyzetben kilépő Tóth Adriánnal szemben, amiért a játékvezető kiállította. Mivel az eset a 16-oson belül történt, így büntetőt végezhetett el csapatunk.

24. percben került sor a 11-esre, Cziráki állt a labda mögé, majd magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 0-1.

A 44. percben Tóth Adrián jóvoltából dupláztuk meg az előnyt, amikor bal lábbal lőtt a Videoton kapujába. 0-2.

Az első játékrész nem várt meglepetést hozott, hiszen csapatunk 2 gólos előnyre tett szert. Ez még akkor is meglepetés, ha a 23. perctől emberhátrányban játszottunk Gyepes kiállítását követően.

A második félidőben mindent egy lapra téve támadott a Videoton. Sok helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, melyek közül a 81. percben Nildo középre adása után Zé Luis közelről fejelt a hálónkba. 1-2.

Az utolsó percekben tovább fokozódott a nyomás, de jól állt a lábán védelmünk. Bozsovics a 85. és 87. percben is sárga lapos figyelmeztetésben részesült, így ő is a kiállítás sorsára jutott.

A játékvezető 3 perc hosszabbítás után lefújta a találkozót, így CSAPATUNK HATALMAS GYŐZELMET aratott, hiszen a roppant erős Videoton otthonában tudott nyerni!

GRATULÁLUNK SRÁCOK!!!

Szabó Zsolt: Tudtuk, hogy Magyarország legjobb csapatához utazunk, véleményem szerint a Videoton a legjobb hazai csapat, akik a leggyorsabb focit játsszák, olyan körülmények, olyan feltételek között dolgozhatnak ami példaértékű az egész országnak. A tisztes helytállásban reménykedtünk. Igyekeztünk minden tőlünk telhetőt megtenni egy ilyen sztárcsapat ellen. Erre én sem számítottam, hogy a srácok ilyen teljesítménnyel rukkolnak ki a mai napon. Amit elterveztünk, azt maximálisan megvalósítottuk, masszívan védekeztünk, egymást kisegítve és ebből építettük a kontráinkat. Szuperlatívuszokban tudok csak beszélni csapatunkról, az egymásért való küzdés, a futball iránti alázat, a MINDENÁRON VALÓ GYŐZNI AKARÁS szenzációs eredményt hozott. Sajnos bajnoki pontot nem kapunk ezért. Nekünk a legfontosabb, hogy a hétvégén is nyerni tudjunk. Helyén fogjuk kezelni ezt a nagy sikert, holnap lezárjuk és innentől csak a Szigetszentmiklósra koncentrálunk, mert az életbevágóan fontos mérkőzés lesz. Gratulálok a gyerekeknek!

A mérkőzésről készült fotógaléria IDE KATTINTVA megtekinthető.