Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért

Vezette: Oláh G. (Kis Z., Kovács II. G.) tart. j.v.: Böcskei B.

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Lantos, Causic (Dinjar 80.), Kocsis – Szekszárdi, Tóth M. (Sinanovic 68.) – Kirchner (Pajor 106.), Wittrédi, Beke – Városi

Újpest FC: Balajcza – Nagy T., Heris, Kecskés, Mohl – Balogh B. (Bardhi 58.), Cseke (Balázs B. 68.), Sankovic, Diarra – Perovic, Angelov (Andric 46.)

Vezetőedző: Nebojsa Vignevic

Gólszerzők: Nagy T. öngól 62. illetve Perovic 50. percben.

Sárga lap: Beke 78., Szekszárdi 99., Lantos 104. illetve Kecskés 82. percben.

kfc-ujpest_03_525

A Magyar Kupa legjobb 16 közé jutásáért megrendezett párharcban könnyebb ellenfelet is kaphattunk, ugyanakkor az is igaz, hogy az ország egyik legnépszerűbb csapata elleni összecsapás különlegesnek ígérkezett.

A 4. percben Diarra lőhetett kapura 10 méterről, de Helesfay szépen hárított.

A 6.percben Perovic fejelt kapu mellé.

A 7. percben Városi elé került a labda a vendég tizenhatoson belül, de veszélyes szituációban végül nem tudott kapura lőni.

Wittrédi próbálkozott egy távoli lövéssel a 13. perc közepén.

Ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást az Újpest csapata a 33. percben. Mohl Dávid fejese azonban nem talált kaput.

A 35. perc Wittrédi elé pattant a labda a tizenhatoson belül, egy igazítás után lőtt, Balajcza védett.

kfc-ujpest_04_525

A 37.percben Csekének készítették vissza a labdát, 20 méterről lőtt, Helesfay tolta szögletre a próbálkozást.

43. perc egy remek hosszú indítást Nagy T. fülelt le Beke elől és szögletre mentett. A sarokrúgás után Szekszárdi fejelhetett.

Az első félidőben támadólag lépett fel az Újpest, jellemzően az ő akaratuk érvényesült, de nem nehezedett elviselhetetlen nyomás a mislenyi kapura és időnként egy-egy veszélyes ellentámadás jelezte, hogy Lantosék nem mondtak le a továbbjutásról.

Rosszul kezdődött a második félidő csapatunk számára, az 50. percben egy elkerülhető góllal vezetést szereztek a lilák, bal oldali beadás után Perovic a bal kapufa mellé a hálóba fejelt. 0-1.

Az 54.percben közel voltunk az egyenlítéshez, Városi óriási lökete Szekszárdit találta telibe, a kaputól 3 méterre. Sajnos középpályásunk góltól “mentette” meg az Újpestet.

kfc-ujpest_09_witya_525

Az 55.percben Wittrédi szépen tekert 18 méterről, ám a labda elkerülte a hosszú sarkot.

A 60.percben Bardhi centerezését Lantos mentett szögletre. A szöglet utáni kavalkádban Mohl lőtt végül kapura.

A 62. percben Kiss M. remekül harcolt meg egy labdáért a jobb szélen, kicselezte Mohlt, majd az alapvonalról középre lőtte a labdát, ahol érkezett Városi és egy védővel a nyakán együttes erővel a kapuba juttatta a játékszert. 1-1. A játékvezetők úgy ítélték meg, hogy a védő ért (vagy a védő is) a labdához, ezért szerepel a hivatalos jegyzőkönyvben és a tudósításunkban is az öngól. Városi Viktor remekül érkezett középen, a védőnek nem volt esélye menteni, mindenképpen gól született volna. Az érdem Kiss Mártoné és Városi Viktoré!

kfc-ujpest_10_525

kfc-ujpest_11_525

A 70.percben Wittrédi ívelt be egy szabadrúgást a kapu elé, Causic érkezett és fejelt, de a partjelző lest intett.

Az Újpest vezetőgólja után átvettük a kezdeményezést és jellemzően az Újpest térfelén pattogott a labda.

Az egyenlítés után is mi maradtunk támadásban, még ha igazán nagy gólhelyzetet nem is alakítottunk ki.

A mérkőzés képe az elejéhez képest jelentősen megváltozott.

A 80.percben Andric lövése jócskán kapu fölé szállt.

A 90 perc alatt nem született újabb gól, így következett a hosszabbítás.

kfc-ujpest_12_525

A 95. percben egy szép összjátékot követően Sinanovic adta középre a labdát, Balajcza csak beleütni tudott, így Beke elé került a labda, de lövése lecsúszott a bal lábáról.

A 96. percben egy szöglet után Wittrédi lövésébe állt bele az újpesti védelem.

A 111. perc előbb Balázs próbálkozott félfordulatból, majd Diarra távolról lőtt, Helesfay mindkét löketet hárította.

A hosszabbítás második félidejében az Újpest volt aktívabb, de gól nem született így következtek a büntetők.

kfc-ujpest_13_525

Újpesti oldalról Mohl állt a labda mögé és belőtte az első tizenegyest. 0-1

A Misleny részéről Dinjar magabiztosan vágta be a felső sarokba a labdát. 1-1.

Következett Bardhi, ő is bebombázta a labdát. 1-2.

A Kozármislenyből a fiatal Sinanovic higgadtan, a kapust becsapva egyenlített. 2-2.

A harmadik újpesti büntető is sikeres, Perovic értékesítette. 2-3.

A harmadik kör végén, Városi állt a labda mögé, de lövése felső lécet találta telibe., marad a 2-3.

Az Újpest részérő Andric talált kapuba, 2-4.

kfc-ujpest_14_525

Beke büntetőjét Balajcza védte így véget ért a párbaj, az Újpest jutott tovább.

Csapatunkat minden dicséret megilleti!

Gratulálunk srácok!!! Ez férfi munka volt!!!

Kovács Zoltán: Jó játékvezetés mellett, nagyon jól küzdött a csapatunk a jó erőkből álló NB I-es Újpest ellen. A játékosok mindent kiadtak magukból, hogy jól tudjunk szerepelni. Büszke vagyok arra, egyenrangú ellenfelei voltunk az Újpestnek és csak 11-es rúgásokban maradtunk alul. A játékosok hittek abban, hogy ezen a mérkőzésen van keresni valónk és megtettek mindent a sikerért. Sajnos a Fortuna nem állt mellénk a büntetőknél, de emelt fővel tudunk búcsúzni a Magyar Kupától. Reméljük, hogy az Újpest elleni jó szereplés lendületet ad a hétvégére is, mostantól a legfontosabb, hogy a ZTE ellen sikeresek legyünk! Gratulálunk az Újpestnek, további sok sikert kívánunk nekik a kupasorozatban és a bajnokságban egyaránt!

Nebojsa Vignjevic: Tovább szerettünk volna jutni és végül ez, ha nehezen is, de sikerült. Sokkal nehezebb volt az összecsapás, mint azt vártuk. Pedig voltam figyelmeztető jelek, gondolok a Kozármisleny tavalyi Magyar Kupa szereplésre és azokra az NB I-es csapatokra, akiket búcsúztattak. Nagy figyelmeztetés volt ez számunkra, ennek ellenére úgy érzem nem koncentráltunk megfelelően. Csak a továbbjutással lehetünk elégedettek, a mérkőzésen látottakkal nem. Kozármisleny jó ellenfélnek bizonyult, jól játszottak. A legjobbakat kívánom nekik a bajnokságra.