NB II-es csapatunk 2012/2013-as őszi félévének értékelése a számok alapján

Véget ért a 2012/2013-as NB II-es labdarúgó bajnokság őszi szezonja, megnéztük a Kozármisleny csapatának teljesítményét a számok tükrében.

Együttesünk jelenleg a bajnoki táblázat 3. helyén áll, ami történelmünk eddigi legsikeresebb őszi szereplésének beállítását jelenti helyezésben, a megszerzett pontszám tekintetében pedig újabb csúcsot döntöttünk, hiszen 32 pontunkkal klubrekordot értünk el a fél év alatt begyűjthető pontok alapján.

2012/2013: 3. hely – 32 pont

Az eddigi őszi szezonok egyikében sem győztünk ennyiszer, mint most (10 alkalommal) és csupán 2 döntetlenünk volt, ami egyértelműen mutatja, hogy a csapat a győzelmekért, és nemcsak 1-1 pontok megszerzéséért száll harcba. Ez a szándék a számokban, győzelmekben megszerzett pontokban is egyértelműen látszódik.

Érdekesség, hogy első NB II-es évünkben az egész szezon alatt csupán 8 alkalommal tudtunk nyerni, de 2008/2009-ben is „csak” 10 győzelmünk volt egész évben.

32 pontunkkal a Keleti csoportban listavezetők lennénk, és 9 pont lenne az előnyünk a 3. helyezett csapattal szemben.

A lőtt gólok számát tekintve is sikerült felülmúlni az eddigieket, soha korábban nem szereztünk ennyi gólt (31) egy félév alatt és a gólkülönbségünk sem volt ennyire jó (+16).

2012/2013: 31-15

Nagy dolog, hogy a lőtt góljaink átlaga több, mint 2, miközben a kapott gólok mérkőzésenkénti átlaga csak 1.

Az ősz után a Kozármisleny együttese vezeti a hazai pályán elért eredményekből összeállított tabellát 7 győzelem 1 döntetlennel 22 megszerzett ponttal. A 2. helyezett Ajka 21 pontot gyűjtött (1 mérkőzéssel többet játszottak, 6 győzelem, 3 döntetlen) A 3. Puskás Akadémia FC 3 ponttal lemaradva követi csapatunkat, igaz ők 1 mérkőzéssel kevesebbszer léptek pályára hazai környezetben. (6 győzelem, 1 döntetlen.)

Érdekesség, hogy csupán a tabella elején helyet foglaló csapatok ellen nem tudtunk nyerni.

Idegenben kikaptunk az 1. Puskástól, a 2. Ajkától és az 5. ZTE-től. Döntetlenre végeztünk idegenben a 6. helyezett Haladás II otthonában illetve Kozármislenyben a 4. helyezett Gyirmót ellen.

Az említett csapatok közül a Gyirmótot leszámítva tavasszal mindenkivel Kozármislenyben játszunk.

Nagy dolog, hogy a 7-16. helyezett csapatok MINDEGYIKÉT LEGYŐZTÜK! Ahol kicsit is esélyesnek számítottunk, azokat a mérkőzéseket egytől egyig MEGNYERTÜK és ez szintén óriási dolog!

Nézzük meg a bajnokságban szereplő 21 játékos nevét, a pályára lépések számával együtt.

Berdó Valentin    2

Legtöbbször Koller, Zsdrál és Boda lépett pályára a legtöbb pályán töltött játékperc Koller Krisztián nevéhez kötődik, aki a 14 mérkőzés valamennyi játékpercét a pályán töltötte (1260), őt Szabó Balázs követi 1101 majd Kiss Márton 1086 perccel.

Meg kell említeni Nagy Józsefet, aki Kozármislenybe igazolása után valamennyi mérkőzésen (12) végig a pályán volt, egyetlen percet sem hiányzott!

Papucsek Barna (öngól)    1

Koller Krisztián 11 találatával nemcsak a házi gólkirály lett, de ő vezeti az NB II-es (Kelet – Nyugat) góllövőlistát is.

76.-90. perc: 6

Látható, hogy góljaink 2/3-át a második félidőben értük el. Legtermékenyebb időszak a 46.-60. perc, de a mérkőzések hajráiban ugyancsak hasonlóképp eredményesek vagyunk.

76.-90. perc: 3

A mérkőzések első félidejének 15-45. percéig csupán 1 gólt kaptunk. A második félidőben ugyan lényegesen több gólt kaptunk, de ne feledkezzünk meg arról, hogy ugyanebben az időszakban sokkal többet lőttünk is. (20-11)

Boda József    1

Városi Viktor és Bjelanovic kiemelkedik a gólpasszok számát illetően. Gólpassznak minősül a kiharcolt, majd más játékos által értékesített 11-es is.

Öngól    1

Büszkék vagyunk arra, hogy Kassai Viktor személyében Kozármislenyben járt és tétmérkőzést fújt 2011-ben a Világ legjobb játékvezetőjének megválasztott sporttárs.

A bajnokságban a játékvezetők 3 db. piros lapot és 35 db. sárga lapot osztottak ki a kozármislenyi játékosoknak.
Kapott sárga lapjaink mérkőzésenkénti átlaga 2,3 ami valamelyest magasabb mint a tavalyi évben összeszedett sárga lapoké, akkor átlagban 2 sárgát kaptunk.

Ellenfeleink a Kozármisleny ellen 8 db. piros lapot és 39 sárga lapot kaptak a 2012/2013-as bajnokság őszi szezonjában, ami azt mutatja, hogy ellenfeleink szabálytalanabbak voltak velünk szemben, hiszen sokkal többször kellett őket figyelmeztetni.

Nem szeretnénk ellenfeleink edzőinek véleményével fogalmazni, de hangsúlyosan kiemelnénk, hogy NEM azért került több játékos kiállításra az ellenfél csapataiból, mert a Kozármisleny más elbírálásra kerül a játékvezetőknél.

A számok sokkal inkább arról “beszélnek”, hogy támadó szemléletű csapatunkat sokszor csak olyan szabálytalanság útján tudják megállítani az ellenfelek, melyekért figyelmeztető lap jár.
Az ellenfelekből történt kiállítás mindegyike JOGOS volt, egyik sem képezi vita tárgyát.

Legnagyobb arányú győzelmünk 4 gólos volt:
Kozármisleny – BKV Előre 4-0
Kozármisleny – Paks II. 4-0

Legnagyobb arányú vereségünket Ajkán szenvedtük el:
Ajka – Kozármisleny 3-1

Hazai nézőszámunk a 8 mislenyi mérkőzés alatt 2950 volt, amely 369 főt jelent átlagban. Az átlagos nézőszám a tavalyi teljes évre vonatkozólag 344 fő mérkőzésenként.

Örömteli dolog, hogy együttesünk szereplése olyan szinten felkeltette a média érdeklődését, hogy a Tatabánya elleni összecsapásunkat a Duna TV élő adásban közvetítette Kozármislenyből, amire korábban soha nem volt még példa.

Az idegenbeli találkozóinkat 2741-en tekintették meg, átlagban ez 392 néző. A nagy múltú ZTE elleni mérkőzésünket több, mint 1500 néző követte nyomon a helyszínen, ami jelentősen javította az átlagot.

Összes őszi mérkőzésünket 5691-en nézték meg a helyszínen, amely 362-es átlagot ad, ami a tavalyihoz képest ugyancsak emelkedett a már említett kiugró zalaegerszegi nézőszám miatt.

Bízva a hasonlóan sikeres tavaszi folytatásban jó pihenést kívánunk labdarúgóinknak!