Megvan az esély a továbbjutásra a Kupában

Békéscsaba – HR-Rent Kozármisleny 2-1 (2-1)

Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért

Vezette: Berke B. (Becséri G., Kóbor P.) tart. j.v.: Oláh G.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Vaskó, Damjanovic (Spitzmüller 64.), Fabio – Piermayr, Koszó (Juhász 82.) – Takács, Birtalan, Laczkó – Paukner (Hudák 57.)

Vezetőedző: Zoran Spisljak

HR-Rent Kozármisleny: Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis – Nagy E., Kovács T. – Beke (Sinanovic 64.), Kirchner, Nagy K. – Gránicz (Puskás 87.)

Gólszerzők: Beke 16. (0-1), Kovács T. (öngól) 27. (1-1), Birtalan 33. percben (2-1).

Sárga lap: Laczkó 67., Hudák 89. illetve Puskás 91. percben.

A bemondó épp a vendégcsapatot és az őket elkísérő szurkolókat köszöntötte itt Békéscsabán.

Messze van tőlünk a Viharsarok központja, most mégis ide fújt bennünket a szellő vagy az MLSZ sorsolásának szeszélye.

A vendégszektorban jelenleg 26 kozármislenyi lakcímkártyával rendelkező fanatikus bíztatja a mieinket, a hazai szurkolók száma így 25 perccel a meccs előtt még inkább a helyiek munkaidejének kései befejezéséről tanúskodik.

A Magyar Kupa 5. fordulójában találkozik a két csapat, annak is az első összecsapását éljük meg jelenleg. Ez azt jelenti, hogy március 2-án Kozármislenyben fog eldőlni a továbbjutás.

Valószínűleg az lesz az utolsó hete a jelenlegi létesítménynek, utána jönnek a gépek.

Német Zsolt csapata már tegnap elindult, hogy ne kelljen egy 4-5 órás út után pályára lépniük. A fiúk Hódmezővásárhelyen szálltak meg, ma volt még egy átmozgatás, és így kerültek ma ide a zöld gyepre.

Nincs meleg, 5 fok alatt járunk, ráadásul kellemetlen szél is fúj. A bemondó által felsorolt mislenyi nevekre nagy éljenzés érkezik a szektorunkból, és lassan közeledünk az 500-as néző számhoz. Lassan. Fair-play zászló a helyén, csapatok a kijáróban, kezdődhet a tavaszi szezon első tétmeccse.

A mieink fürgenyuszis kék szerelésükben, az Előre tiszta fehérbe öltözött. Közben az E szektorból: Itthon vagyunk! Csak a Misleny!

A kezdőnkben nincs új név, a padon találunk. A góllövésben támadóink csillogtattak erényeket ősszel is, szerintem Wittrédi nélkül is meg tudják oldani.

A védelemben pedig maradtak a nevek és az erősségek. Az első 6 perc eseménytelenül telik, de mire leírom Lantos cáfol rám, a lába alatt megcsúszott labda lövésre gurul az ellenfél felé, szerencsére kaput nem talál.

Kovács Tamás pörgeti rendesen, de egyelőre kijövünk belőle. A 10. perc óta csak úgy lövöldözünk. Gránicz először majdnem, aztán a Nagy testvérek szép passzjátéka után már szögletet harcol ki. A kifejelés után Kirchner is próbálkozik, végül Kocsis Adrián suvasztja rá. Ez így jó lesz.

Beke majdnem betalál! Nem! Betalál!!! Vezetünk! 0-1.

A majdnem arra vonatkozott, hogy Nagy Erik jobb oldali vissszapasszából a szokásos módon befelé húzott a jobb szélről, és ballal megcélozta a hosszút. A kapus itt még hárított. Közben pedig a szöglet szépen beszállt középre, valamelyik fehérről Beke elé pattant, aki nem tétovázott, jobb lábbal a rövidbe vágta. 0-1

Egyenlített a Békéscsaba a 27. percben. Egy bal oldalról elvégzett szabadrúgásnál Molnár Péter hibázott, meglepve ezzel gyakorlatilag mindenkit, aki ott állt. Jelenleg azon tanakodunk itt a sajtópáholyban, hogy a meglepettek közül Birtalan vagy Damjanovic lábára pattant-e rá a zsuga. A gólszerző személye ilyenformán bizonytalan (a hivatalos jegyzőkönyv alapján Kovács Tamás öngólja), de az eredmény nem. 1-1. Hajrá Misleny!

A 33. percben a vezetést is megszerezte a Békéscsaba Birtalan fejesével. Ismét bal oldali szabadrúgás, most a 11-es pont környékére érkezett a beívelés, amit a korábbi játékosunk, Birtalan Botond fejelt a hosszúba. Kapusunknak itt nem volt esélye. 2-1

Vége az első félidőnek. Rendben van a meccs, rendben van a csapat. Az őszi játékunk köszön vissza.

Ezzel van esélyünk a második félidőben, akár majd a továbbjutásra és persze, ami a legfontosabb, a bajnokságban is. Persze, ne szaladjunk ennyire előre.

A srácok újra a pályán, csere nem történt, megyünk tovább ugyanúgy. Csabai fejesre Kocsis lövés a válasz, csordogál a meccs a maga medrében.

Mezőnyjáték leginkább, időnként egy-egy szép passzjáték, esetleg cselek. Kocsis Adrián szabadrúgását felírtuk.

Spitzmüller ugrál az oldalvonal mellett, cserélni fog a hazai együttes. Közben Fabio ível be megint balról, az mindig veszélyes, most is. Birtalan kötényt ad a 16-oson belül. Németh Zsolt mögött Sinanovic Sinan is felállt, debütálni fog a Mislenyben 99-es számmal. Edzőnk Beke Pétert hozza le a 64. percben.

Két perccel később Gránicz varázsolt a jobb oldalon, beadását még kitették a védők. Sinanovic ismétel és Nagy Krisztián fejét találja meg, akinek a bólintása alig megy a kapufa mellé. Kívülről.

Most ismét Nagy Krisztián cselezget, kipattanó, 30-ról Kovács Tamás ereszt el egy bombát. Nem volt rossz!

Közben megvolt a menetrendszerű Birtalan-fejes is. Sinanovic cselei után Nagy Krisztián harcol ki szögletet.

Egyenlíteni akarnak a srácok, beszorítjuk a hazaiakat, ők pedig kontráznak. Mint most a 77. percben, amikor a lesre játszó Kiss Márton lép ki későn, így ismét Birtalan helyzetben. Molnár nagyszerűen söprögetve a kaputól 30 méterre szereli becsúszva a támadót. Nagy helyzet volt. Vagy lehetett volna.

A fehérek újabb cseréje Juhász. Sinanovic cselezget vissza a bal oldalon, Kirchnert játssza meg, ő másodjára tud kapura célozni. Tévesztett.

87. perc, Puskás Zoltán jön be Gránicz patrik helyett. Nagy Krisztián beívelése visszajön. Minden játékos védekezik a Csabánál. Ez így helyes. Mint ha az időt is húznák a fehérek. Lantos keverget az ellenfél 16-osán belül, szöglet.

Nem vallottunk szégyent. A játékunk még csiszolható, de látszanak az őszi teljesítmények nyomai, így bizakodhatunk egy jó folytatásban.

Kikaptunk ugyan, de versenyben maradtunk, és esélyünk lesz kiharcolni a továbbjutás március 2-án Kozármislenyben hazai pályán.

Szép volt, fiúk! Hajrá Misleny!

Németh Zsolt: Azért jöttünk, hogy szoros eredményt érjünk el a visszavágóra és ezt mindenképpen teljesítettük is. Az esélyünk megvan a továbbjutásra, él a remény a visszavágón. Azt kell mondjam az első pár percet leszámítva rendben voltunk. A rúgott gólunk előtt is helyzeteink voltak. Semmi előzménye nem volt, a kapott góljainknak sem. Az első bekapott gól sokkolta a csapatot, majd a második hazai találatot szabálytalanság előzte meg, Lantost eltüntették a támadók. Az ellenfél kidolgozott helyzet nélkül lőtt 2 gólt és ez bosszantó. A másodikban félidőben mi domináltunk, voltak lehetőségeink az egyenlítésre, de sajnos kimaradtak. Mi játszottuk a futballt a Békéscsaba a 2. félidőben kontrára játszott, de nem jutottak el a kapunkig. A 2. félidő alapján semmiképp nem érdemeltünk vereséget. A visszavágóra mindent megteszünk a továbbjutásért, elérhető közelségbe került az elődöntő, amivel egy nagy álmunk válhatna valóra! Köszönjük szurkolóink jelenlétét és szurkolását a mérkőzésen, a csapatnak nagyon jól esett, hogy sokan elkísértek bennünket!

Fotók: Békéscsaba 1912 Előre facebook oldala.

Tudósítás: Halász Gábor