Magabiztos hazai siker született Angyalföldön

Vezette: Becséri D. (Demeter J., Galán R.) Tart. j.v.: Berényi T.

Vasas: Hermány – Görgényi, Grúz, Tamás L., Engel – Berecz, Gál, Vida (Menyhárt 81.), Ádám (Cseke 67.) – Ferenczi, Remili (Nagy T. 74.)

Vezetőedző: Szanyó Károly

Kozármisleny: Holczer (Molnár 75.) – Kiss M., Vattai, Petrók, Fenyvesi – Kovács T. – Fitos, Reitz (Valkovics 26.), Oláh, Cziráki – Tóth D. (Imrő 66.)

Vezetőedző: Eduardo Almeida

Gólszerzők: Berecz 18., Ferenci 21., Remili a 73., Nagy T. (11-esből) a 88. percben.

Sárga lap: Gál 40., Remili 67. illetve Cziráki a 13., Vattai a 77.  percben.

Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de azt talán nem sejtettük, hogy ennyire nehéz lesz.

A tavasszal 2. helyezett Vasas remek csapat, az elmúlt hetekben többnyire nagyarányú győzelmeket aratott.

A házigazdák támadólag léptek fel a találkozón és sorra dolgozták ki a helyzeteket.

A 2. percben Berecz lőtt Holczer kapuja fölé.

Az 5. percben Remili egy szabadrúgást lőtt kapu mellé.

A 14. percben Gál beadását Ferenczi 7 méterről fejelte kapura, de kicsivel eltévesztette az irányt így nem sikerült betalálnia.

A 18. percben Berecz mutatott be remek cselsorozatot, majd 14 méterről a kapuba gurított. 1-0.

A 21. percben megduplázta előnyét a fővárosi alakulat bal oldali akció végén Ferenczi elé került a játékszer, aki 13 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0.

A 23. percben Vasas szöglet után Ferenczi fejese a kapufán csattant.

A 28. percben újabb hazai szögletet követően Berecz fejesét hárította Holczer.

A 31. percben Remili egy szép csel után bal oldalról vállalkozott lövésre, de Holczer védeni tudott.

A 35. percben Vida tálalt Remili elé, aki 19 méterről lőtt, de a labda elkerülte a mislenyi kaput.

A 44. percben Cziráki beadását Fenyvesi fejelte a hazai kapu fölé.

Az első félidő hazai fölényt és 2 gólos vezetést hozott. Valljuk be, hogy a Vasas akár nagyobb arányú előnyre is szert tehetett volna. Csapatunk jobbára védekezett egy-egy kontratámadásra futotta erejéből, mislenyi helyzetre pedig a 44. percig kellett várni.

A 49. percben Fitos szöglete után a Vasas kapuja előtt pattogott a labda, de felszabadítottak a védők.

Az 51. percben Fitos beadása az egyik védőről Kovács T. elé került aki 23 méterről kapu fölé lőtt.

Az 52. percben Ádám került nagy helyzetbe, 8 méterről leadott lövését Holczer bravúrral hárította.

Az 55. percben Ferenczi közeli fejesét ártalmatlanította a mislenyi hálóőr.

A 60. percben Tóth D. elől mentett a kivetődő Hermány.

A 63. percben Remili oldal szabadrúgása mindenki mellett és szerencsére a jobb kapufa mellett is elment.

A 70. percben Fitos passzolt középre, de a csereként beállt fiatal Imrő 7 méterről rosszul találta el a labdát.

A 73. percben Tamás L. indítása után Remili lépett ki, majd bal lábbal nagy erővel 12 méterről a hálóba lőtt. 3-0.

A 88. percben Menyhárt tört be a 16-oson belülre, csereként beállt kapusunk szabálytalanul állította meg, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Nagy T. állt és magabiztosan értékesítette. 4-0.

Sok sebből vérző csapatunk nem állította komolyabb nehézség elé a hazai gárdát, akik végig magabiztosan, jól játszottak, helyzetek sokaságát alakították ki.

A találkozót teljesen megérdemelte nyerte meg a Vasas, folytatva remek tavaszi szereplésüket, és az utóbbi hetekhez hasonlóan imponáló magabiztossággal tartották otthon a 3 pontot.

Ugyan vereséget szenvedtünk, eközben a Tatabánya hazai pályán 4-1-re kikapott a Dunaújvárostól, így eldőlt, hogy a Tatabányát magunk mögött tudjuk tartani és 15. helyen fogunk végezni.