Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki mérkőzés

Vezette: Gaál Á. (Huszár B., Kiss B.) tart. j.v.: Szommer A.

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Pajor (Varga M. 46.), Causic, Lantos, Kocsis – Nagy E. (Tóth M. 77.) – Beke, Kirchner, Wittrédi (Kemény 77.), Sinanovic – Városi

ZTE FC: Szappanos – Króner, Forgács, Deutsch – Villám, Szakály, Kretz, Szalkai (Patvaros 64.) – Bailo (Babati 68.), Ekker (Végh 85.), Jakab

Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Kemény 88., 90. illetve Króner 72. percben.

Sárga lap: Kirchner 68., Kemény 82. illetve Szalkai 60., Kretz 85. percben.

Piros lap: Villám a 90. percben.

Hétközben mindkét csapat Magyar Kupa mérkőzésen lépett pályára, így egyik csapat sem került előnybe ellenfeléhez képest a frissesség szempontjából.

A 3. percben Szakály lőtt fölé 22 méterről.

A 7. percben Szappanos hosszú kirúgására Jakab csapott le és egy jó csel után lőtt, de Helesfay védett nagyot.

09_zte_20161204_525

A 18. percben beívelés érkezett a ZTE kapuja elé, Causic tudta kapura terelni a labdát, erő nem volt benne, de sarokra tartott, Szappanos nagyot vetődve szedte ki a jobb alsóból.

A 23. percben Szarkai ugratta ki Ekkert, de Helesfay jól érkezett a kapujából és megszerezte a játékszert.

A 32. percben Ekker lövése akadt el Pajorban.

A 35. percben Kirchner beadását Villám rúgta ki a 11-es pontról Városi elől.

A 38. percben egy bal oldali vendég akció végén a beadás okozott problémát, a hosszú kapufáról vágódott vissza a labda és az érkező Kocsisról pattant ismét a lécre.

A 43. percben Ekker bal oldali beadását Bailo fejelte mellé.

A 45. percben Nagy E. lőtt 20 méterről fölé.

A találkozó eleje a Zalaegerszegé volt, erősen bekezdtek a vendégek, az ő akaratuk érvényesült és több veszélyes szituáációt is láthattunk Helesfay kapuja előtt.

A szünetben Pajor Imre kért cserét, nem tudta folytatni a játékot, helyére Varga Márkó érkezett.

A 47. percben Wittrédi lőtt kapu fölé szabadrúgásból.

A 49. percben nagyon veszélyes helyről, középről, Szappanos kapujától 18 méterre Wittrédi próbálkozott szabadrúgásból, de nem találta el jól a labdát, így a vendég kapusnak nem jelentett gondot.

Az 53. percben Wittrédi cselezett a jobb szélen, de belőtt labdája egy védőben halt el.

Az 54. perc egy kontra végén kiszorított helyzetből Bailo lőtt, Helesfay könnyedén fogta.

Az 59. percben egy hazai akció végén Sinanovic beadását rúgta ki Króner az érkező csatárunk elől.

A 62. percben Városi távol próbálkozását fogta Szappanos.

11_zte_20161204_525

A 66. percben Wittrédi szögletét kifejelték, Kirchner kapásból lőtt, de Szappanos nagy bravúrral hárított.

A 72. percben váratlanul megszerezte a vezetést a ZTE. A bal szélről érkezett Forgács beadása, a hosszún pedig Króner közelről a kapunkba fejelt. 0-1.

A 76. percben egy bal oldali beadásra nem érkezett a kapus, így Sinanovic fejelt, de ezt fogta Szappanos.

14_zte_20161204_525

A 77. percben kettős hazai csere Nagy E. helyett Tóth M. és Wittrédi helyett Kemény érkezett.

A 78. percben Lantos gurított vissza egy labdát Kirchnernek, aki lőtt, Szappanos az alsó sarokból tornázta ki a játékszert.

A 82. percben Kemény lépett volna ki ígéretes helyzetben, jócskán a leshatáron belülről, de a játékvezető az asszisztens intésére lest jelzett. Kemény elrúgta a labdát, amiért sajnos sárga lapot kapott, így a következő mérkőzést kénytelen lesz kihagyni, hiszen begyűjtötte 5. sárga lapját.

A 84. percben Babati tekert kapura egy szabadrúgást, nem sokat tévedett.

A 88. percben Tóth Márk parádés átadással hozta játékba Bekét, aki a 16-oson belülről kapásból lőtt, de Szappanos ismét bravúrt bemutatva védett, ezúttal azonban jól érkezett a kipattanóra Kemény és bepasszolta a kapuba a labdát. 1-1.

15_zte_20161204_525

16_zte_20161204_525

A 90. percben egy pontrúgás után Keményt “tüntették el” a 16-oson belül, amiért a játékvezető 11-est ítélt. A vétkes Villám így megkapta második figyelmeztetését és a kiállítás sorsára jutott.

A büntetőt a sértett végezte el, Kemény magabiztosan a hálóba lőtt. 2-1.

17_zte_20161204_525

18_zte_20161204_525

A 3 perces hosszabbításban már nem történt említésre méltó esemény, így hajrábeli fordítással megszereztük a 3 pontot.

A második félidő pontosan ellentétes volt az első játékrésszel, ezúttal a Kozármisleny kezdett jobban és egyértelműen ráerőltette akaratát a vendégekre.

Pontosabbá vált a támadójátékunk és több alkalommal is csak Szappanos mentette meg a Zetét a góltól.

Aztán először még igazságtalan volt a futball, hiszen szinte a semmiből szerzett gólt a zalai csapat. Tegyük hozzá ha az első játékrészben vezetést szereznek, egy szót nem szólhattunk volna, de a második félidőben nem volt benne a játékban a vendég találat.

A bekapott gól után nem tört össze a Misleny és folytatta megkezdett játékát, aminek végül meglett az eredménye.

A csereként beálló Kemény Tamásban erősen munkálkodott a bizonyítás vágya és góllal hálálta meg a bizalmat, majd kiharcolt egy 11-est és fontos pillanatban értékesítette is.

Ilyenkor szokták mondani, hogy jó csere volt! Valóban, Kemény Tamásnak komoly érdemei vannak a győzelem megszerzésében! Szép volt Tomi!

Második félidei játékával rászolgált a győzelemre a HR-Rent Kozármisleny, még ha izgalmasra is sikeredett a hajrá!

Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez, a küzdéshez az akarathoz és, hogy a végsőkig hittek a sikerben!

Kovács Zoltán: A vendégek kezdték jobban a találkozót, de sikerült 0-0-val fordulnunk. A második félidőt mi kezdtük jobban és átvettük a mérkőzés irányítását, ennek ellenére ők szereztek gólt. Örülök, hogy játékosaim végig hittek a sikerben és remek hajrával fordítani tudtunk. Úgy érzem, hogy 2. félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk és fontos 3 ponttal gazdagodtunk!

Csató Sándor: Az első félidőben kapufát is lőttünk, Jakabnak is volt egy nagy helyzete, de sajnos ezek kimaradtak. A második félidőt nem kezdtük jól, a Kozármisleny átvette az irányítást ennek ellenére mi szereztünk vezetést. Úgy gondolom, hogy ilyen szituációban 3 perccel a vége előtt meg kellett volna tudnunk tartani az előnyt.