Kozármisleny FC – Mórahalom VSE 1-0 (1-0)

Vezette: Jakab Á. (Nyerges Zs., Illés T.)

Kozármisleny FC: Ipacs – Kiss M., Fiáth, Bogdán, Kocsis – Horvát G., Turi – Kuntic, Grabarics, Müllerlei – Tóth M.

KFC-Morahalom_3_525

Mórahalom VSE: Krnács – Podonyi, Lászik, Szűcs, Banjac, Pócs – Zsivóczky-Pandel, Zámbó – Várda, Busa, Bogáti

Vezetőedző: Vojnic-Zelic Sasa

Gólszerző: Tóth M. az 5. percben.

Sárga lap: Kocsis 90. illetve Banjac 34., Révész 58., Bogáti 67., Lászik a 83. percben.

KFC-Morahalom_4_525

Jól kezdte csaptunk a mérkőzést, rögtön az elejétől kezdve támadólag léptünk fel.

Az 5. percben Kuntic beadásába középen Grabarics még beleért, de így is eljutott a labda Tóth Márkhoz, aki átvette és közelről a kapuba lőtte. 1-0.

KFC-Morahalom_5_525

KFC-Morahalom_7_525

A 8. percben Turi szöglete után Fiáth fejelt kapu fölé.

A 14. percben Grabarics 15 méterről kapu fölé bombázott.

A 15. percben egy vendég oldalszabadrúgás után Lászik fejelt mellé.

A 17. percben a Mórahalom végezhetett el szögletet, amely után egy közeli lövést Ipacs a gólvonalon fogott meg.

A 18. percben egy remek hazai akció végén Kiss M. beadása veszélyesen szállt át a fejek felett.

A 19. percben kozármislenyi szöglet után Bogdán közeli fejese alig ment mellé.

KFC-Morahalom_8_525

A 31. percben szépen felfejlődő hazai támadás végén Kiss M. 22 méterről lőtt mellé.

A 33. percben Tóth M. szépen adott középre, Müllerlei jobb lábbal nagy helyzetben kapu fölé lőtt.

A 41. percben szép támadás végén Tóth M. került gólhelyzetbe, de lövés helyett egy lövőcselt mutatott be, közben megcsúszott, így a kapushoz került a labda.

KFC-Morahalom_9_525

A 45. percben Várda beadása Busához került, aki nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, szerelték védőink.

Az első félidő egyértelmű kozármislenyi fölényt hozott, csapatunk dominált, szép helyzeteket sikerült kialakítani és már korán vezetéshez jutottunk.

Az 53. percben Tóth M. 17 méterről lőtt, az egyik védőn megpattanó labda éppen kapu mellé ment, a kapus már verve volt.

Az 56. percben Pócs a 16-os sarkáról lőtt jócskán kapu fölé.

Az 58. percben jobb oldali oldalszabadrúgást Bogáti egyből próbált kapura rúgni, de célt tévesztett.

A második félidő felétől valamivel jobban igyekezett a Mórahalom, hátránya tudatában nem nagyon volt más lehetősége, de szerencsére ez csak csak mezőnyjátékban nyilvánult meg, a kapunk nem forgott veszélyben.

A 79. percben Kocsis szögletét Bogdán fejelte fölé.

A 83. percben három támadónk lendületből vezette a labdát két védőre a vendég térfélen, de Müllerleit látványosan lerántották, így a vendégek megúszták, igaz Lászik sárga lapot kapott.

A 84. percben Hleba szabadrúgása vágódott le a sorfalról.

A 92. percben vendég szöglet után egy lecsorgó labda vágódott az alapvonalon túlra, így újból sarokrúgás következett.

A 93. percben már a Mórahalom kapusa is feljött fejelni, de szerencsére az utolsó sarokrúgást követően egy fejes után kapunk fölé szállt a labda.

KFC-Morahalom_1_525

A mai találkozón a 3 pont megszerzése volt a legfontosabb, melyet sikeresen abszolváltak labdarúgóink.

Az első félidőben tetszetős támadásokat vezettünk és akár el is dönthettük volna a 3 pont sorsát.

A második félidőben kicsit magunkra húztuk az ellenfelünket, igaz nagy helyzet nem alakult ki a kapunk előtt, és nem is lett volna igazságos, ha végül egalizálnak a vendégek. Szerencsére erre nem került sor, így megérdemelt hazai győzelem született!

Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez!

Németh Zsolt edzőnk így értékelt: Nagyon örülünk, hogy megszereztük első győzelmünket a tavaszi szezonban. Már a múlt héten is nekünk állt volna a 3 pont Makón, de akkor még nem sikerült nyerni. A mai mérkőzésen, a csapat az első félidőben nagyon jól játszott, végig domináltunk, helyzeteket alakítottunk ki, letámadtuk az ellenfelet, nagy energiákat fektettünk abba, hogy a mérkőzést megnyerjük. A csapat minden dicséretet megérdemel, hogy ilyen kiélezett helyzetben, igazi csapatként tudott működni és úgy gondolom, hogy jó játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet arattunk! Köszönjük a szurkolóink támogatását! Győzelmünket szeretném felajánlani Márkvárt Patriknak és családjának!