Bp. Honvéd – HR-Rent Kozármisleny 1-2 (0-0)

Magyar Kupa mérkőzés a legjobb 8 közé jutásért

Vezette: Nagy R. (Márkus T., Punyi Gy.) tart. j.v.: Böcskei B.

Bp. Honvéd: Kemenes – Csábi (King 46.), Ignjatovic, Lovric, Botka – Gazdag (Kamber 54.), Hidi, Vasiljevic, Vernes – Youla, Délczeg (Erdélyi 66.)

Vezetőedző: Marco Rossi

HR-Rent Kozármisleny: Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis – Nagy E. (Tóth A. 87.), Kovács T. – Gránicz, Kirchner (Fenyvesi 81.), Beke (Várda 23.) – Wittrédi

Gólszerzők: Youla 62. illetve Wittrédi 51. Kirchner 57. percben.

Sárga lap: Csábi 35., King 56., Vernes 70., Kamber 74., Vasiljevic 84. illetve Fellai 38., Gránicz 73., Lantos 88. percben.

A Siófok, a Puskás Akadémia FC és a Diósgyőr után az ugyancsak első osztályú Bp. Honvéddal kerültünk szembe a legjobb 8 közé jutásért megrendezett oda-visszavágós párharcban.

7. perc: Beke tolta meg a labdát a bal oldalon, de felvágták. Wittrédi 18 méteres szabadrúgása kapu fölé szállt.

10. perc: Csábi beadása a röviden Délczeg fejét találta meg, akinek a bólintását Molnár P. ütötte szögletre.

A 11. percben Hidi szúrta ki, hogy kinn áll Molnár a kapujából, ezért jó 20 méterről emelt, de kapu mellé.

13. percben Youla cselezgetett, de a 16-os vonalán lefülelte Kiss Márton, így mi jöhettünk.

14. percben a Kovács T. ellen elkövetett buktatásért megítélt 30 méteres szabadrúgást Wittrédi kapu fölé rúgta.

15. percben Vernes szögletét Ignjatovic fejelte kapura, Molnár P. elsőre kiejtette, de kivágták a labdát védőink.

17. percben szép mislenyi támadást láthattunk, Wittrédi indította Bekét, aki befelé cselezgetve kapura lőtt, de egy védőt talált el.

18. percben Youlat keresték a labdával, aki szögletet harcolt ki, a kipattanó után Gazdag beívelését Délczeg fejelte kapura.

21. percben újabb nagyon szép támadás. Wittrédi hozta ki a védő harmadból, majd Wittrédi – Kocsis – Beke – Kirchner passzok végén Gránicz lőhetett volna elsőre, de végül Kirchner fejezte be a támadást egy lövéssel.

23. percben kényszerű cserére került sor csapatunknál, Beke Péter helyére Várda Ákos állt be.

27. percben kozármislenyi kontratámadás végén Gránicz visszacselezte magát, majd ballal a hosszú sarok fölé lőtt.

32. percben hazai szöglet után Molnár P. szedi le Youla fejéről a labdát.

37. perc: Gránicz buktatta Youlat a 16-osunkon belül, a játékvezető büntetőt ítélt.

38. percben elvégzett 11-est Vasiljevic a jobb oldalra rúgta, de Molnár P. bravúrosan hárított.

45. percben Vernes tekerte középre a labdát szabadrúgásból, Vasiljevic jobb alsóba tartó fejesét Molnár P. hatalmas bravúrral védte.

Ugyan a házigazda NB I-es gárda birtokolta többet a labdát, de adódott helyzet Wittrédiék előtt is, így bizakodva várhattuk a folytatást. Már csak azért is, mert eddig a Magyar Kupában mindkét NB I-es csapat ellen 0-0-ra álltunk a félidőben és ez most is valami hasonlót vetített előre.

49. percben Wittrédi cselezgetett, de csak szabálytalanul tudták megállítani. A sértett 16-os sarkáról elvégzett szabadrúgást Kemenes mentette szögletre.

Az 51. percben Wittrédi bombagóljával megszereztük a vezetést! 25 méterről leadott lövése a kapufáról vágódott a gólvonal mögé. 0-1.

Az 53. percben Kiss Márton lőtt kapura. “Játszik a Misleny!” hallhattuk a szép számú mislenyi szurkolóktól!

55. percben a Kemenes által előrevágott labdát Youla elől a kapujából kiérkező Molnár P. fejelte el.

57. percben újabb tetszetős mislenyi támadás, és újabb mislenyi gól! Labdaszerzés után Kocsis és 3 társa támadta a Honvéd kapuját, melynek végén Kirchner kapta a labdát és gyönyörűen a hosszú sarokba lőtt. 0-2.

62. percben egy felívelt labdát Youla a 16-oson belül mellre vett, majd a hosszúba lőtt. 1-2.

76. perc: Gránicz szépen ment fel, gyönyörű passzt adott  Kissnek, majd a kipattanót Fellai 20 méterről kisodródva lőtt kapura.

77. percben Kamber beadása után Youla lőtt mellé.

A 89. percben Vernes szabadrúgása után Youla fejelt fölé.

A 94. percben Kamber adta be a labdát középre, Vernes estében lőtt, de a labda elkerülte a mislenyi kaput.

GRATULÁLUNK a CSAPATNAK! Újabb nagyszerű győzelmet arattunk!

Lassan kifogyunk a jelzőkből, de megpróbáljuk ezt még fokozni a november 18-án Kozármislenyben megrendezésre kerülő visszavágón!

Németh Zsolt: Nagy bravúrt hajtottunk végre, az NB I-es Bp. Honvéd otthonában, ráadásul úgy, hogy komplett csapattal álltak fel és szerették volna eldönteni a továbbjutást már az első meccsen. Sikerült felvettük NB I-es ellenfelünk ritmusát. Jól játszottunk, mertünk futballozni, felszabadultak voltunk, szép támadásokat vezettünk, nem rugdostuk el a labdát és két gyönyörű gólt szereztünk, de volt még helyzetünk ezen kívül is. NAGYON büszke vagyok a CSAPATRA, a JÁTÉKOSOKRA igazi csapatmunka eredménye a győzelem. A stáb és a csapat jól működött együtt. Nagyon köszönjük szurkolóink támogatását is, köszönjük hogy elkísértek bennünket.

Marco Rossi: Az első félidőben még csak-csak voltak helyzeteink, ismét kihagytunk egy tizenegyest. A második félidő viszont borzasztó volt. Az ellenkezője történt a pályán, mint amit a játékosoktól kértem. Persze, mivel én vagyok az edző, én vagyok a felelős is. Mióta – az első időszakomtól számítva – megérkeztem a Honvédhoz, a mostani második félidő volt a legrosszabb. Rendet kell tennünk a fejekben. Szerencsére a párharc még nem dőlt el. A visszavágón bizonyíthatják a játékosok, hogy mennyi erő van bennük.

Fotók forrása: 1909foto.hu facebook oldal: