Helesfay bravúrok – döntetlen Szigetszentmiklóson

Vezette: Pintér Cs. (Király K., Kóbor P.)

SZTK-Erima: Horváth – Puskás, Ducic, Jakovljevic – Barna, Kvekveskiri (Karion 80.), Deutsch, Cziráki (Besztercei 70.), Kollega – Fekete Á. (Khous 76.), Urbán

Kozármisleny: Helesfay D. – Erőss, Fellai (Boda 46.), Nagy J., Fenyvesi (Kiss M. 77.) – Szabó B. (Vég 58.), Kovács T. – Városi, Birtalan, Bjelanovic – Frőhlich

Vezetőedző: Szabó Zsolt

Gólszerzők: Urbán a 44. illetve Frőhlich a 35. percben.

Kiállítva: Barna a 91. percben (2. sárga lap után).

Sárga lap: Kvekeskiri 4., Fekete 63., Cziráki 68., Kollega 84. illetve Bjelanovic 8., Frőhlich 13., Kovács T. 45., Boda 93. percben.

Csapatunkból hiányzott ezúttal Nagy Dominik, aki a válogatottal Portugáliába utazik, így kihagyta a mérkőzést.

Visszatért az 5 sárga lapos eltiltását letöltő Bjelanovic ellenben sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot Romic.

Sólyom Csaba helyén ezúttal lehetőséget kapott a fiatal Helesfay Donát.

A 2. percben hazai beadás után Fekete előzte meg Helesfayt majd kapu fölé fejelt.

A 4. percben Kollega ugratta ki Fekete Ádámot, aki egyedül vezette a labdát Helesfayra, de kapusunk nagy bravúrt bemutatva lábbal hárított.

A 8. percben kis szögletet végeztek el a hazaiak, Deutch Bencével szemben Bjelanovic volt szabálytalan a büntető területen belül, így a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Kvekveskiri kapu mellé lőtte.

A 10. percben hazai szöglet után Nagy J. a gólvonalról mentette meg csapatunkat a góltól.

A 11. percben Kollega lövése kerülte el Helesfay kapuját.

A 17. percben Birtalan játszotta magát tisztára, majd Kovács T. elé passzolt, aki 16 méterről lőtt, de a hazai hálóőr kiütötte a labdát.

A 18. percben Kvekveskiri lövését hárította bravúrral Helesfay.

A 24. percben Városi cselezgetett, majd lövésre szánta el magát, Horváth kiütötte a labdát Kovács T. elé, aki azonban lesen állt, így nem tudta megszerezni a vezetést.

30. percben Kollega adott be középre centerezett, az érkező Urbán elől Helesfay kiütötte a labdát.

33. percben Urbán nagy helyzetet hagyott ki.

35. Birtalan szabadrúgását kivágták, a labda Szabó B. elé került aki felívelte a játékszert, Frőhlich a kaputól 7 méterre levetett, majd a kapuba lőtt. 0-1.

42. percben Kollega került ziccerbe, de 5 méteres lövését Helesfay kiütötte.

A 44. percben Kvekveskiri adott középre, érkezett Fekete és a mislenyi hálóba lőtt. 1-1.

Az első félidőben egyértelműen látható volt, hogy a hazaiak mindent egy lapra feltéve meg szeretnék nyerni a mérkőzést.

Csapatunk a találkozó elején nehezen vette át a műfüves pálya szokatlan borítását, és ekkor a szerencse is velünk volt, hogy nem kaptunk gólt, hiszen a hazaiak játékosa 11-esből sem találta el a kaput. Ezen kívül nagy érdemei vannak Helesfaynak, aki ziccereket hárított.

Aztán ahogy lenni szokott amíg az SZTK sorra elhibázta helyzeteit Frőhlich a 2. kozármislenyi helyzetet gólra váltotta, így a hazaiak futhattak az eredmény után.

A félidő vége előtt Urbán még egyenlített, így 1-1-es eredménnyel vonultak a csapatok szünetre.

A 46. percben Cziráki cselezgetett középen, majd 19 méterről kapura lőtt, a labda alig kerülte el a bal felső sarkot.

49. percben Szabó B. lövését hárította Horváth.

Az 56. percben Kvekveskiri ívelt Urbánhoz, aki 8 méterről fejelt, de a labda nem talált kaput.

A 62. percben hazai kis szöglet elvégzése után Helesfay védett nagyot.

A 68. percben remek támadást vezettünk, Boda került helyzetbe, lövése levágódott, Birtalan Botond elé került a labda, aki szintén nagy helyzetben lőtt, de Horváth kapus hárított.

A 70. percben Kvekveskiri 20 méterről lőtt, a labda a kapu fölé szállt.

A 81. percben Khous adta be a labdát bal oldalról, Helefay elütötte, érkezett Beszterczei de nem tudta a kapuba juttatni a játékszert.

A 88. percben Boda harcosságának köszönhetően labdát szereztünk, amely után Bjelanovic került ziccerbe, de 10 méterről a fekvő kapusba lőtt.

A 91. percben  Barna kezezés után megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

A Szigetszentmiklós első félidei játékával eldönthette volna a 3 pont sorsát, de rengeteg ziccer maradt kihasználatlanul részükről. A második játékrészben már nem adódott ennyi lehetősége a hazaiaknak, akik el kell ismerni, ezen a napon jobban játszottak együttesünknél.

Ezúttal ha szerencsénk is volt, és valamelyest gyengébben játszottunk, de összességében elégedettek lehetünk a döntetlennel.

A pontszerzés arra feltétlenül jó volt, hogy a zsinórban megnyert 5 mérkőzés után nem szenvedtünk vereséget, és a jövő hétvégén, hazai pályán a ZTE ellen megszerezhetjük újabb ezüstérmünket a bajnokságban.

Zoran Kuntic: Az első félidőben hat-hét gólhelyzetet hagytunk ki, sajnos a második félidőben sem sikerült eldöntenünk a mérkőzést.

Szabó Zsolt: Amit terveztünk, azt nem tudtuk végrehajtani. Főleg az első félidőben voltunk fásultak, mind fizikálisan, mind fejben. Tulajdonképpen szerencsénk volt.