Gólhátrány, emberhátrány – de megfordítottuk

Videoton: Gábor – Baksa, Bognár, Dobsa, Király (Kókány 51.) – Kiprich, Ács (Paudits 84.) – Sejben, Géresi, Barcsay (Cseszneki 62.) – Havasi

Kozármisleny: Molnár P. – Fenyvesi, Gajág, Lantos, Szabó M. (Tóth A. 68.) – Kovács T., Nagy E. (Szabó B. 78.) – Beke, Nagy K., Cziráki (Schmidt 61.) – Lauer

Gólszerzők: Géresi 29. illetve Lauer 82. (11-esből), Lantos a 88. percben.

Kiállítva: Fenyvesi a 32. percben.

A 3. percben Nagy E. lövését Gábor elvetődve hárította.

A 6. percben Beke remekül tálalt Fenyvesi elé, de a védők szögletre mentettek.

A 7. percben Cziráki beadását húzta le a hazai kapus.

A 7. percben Sejben veszélyes centerezéséről centikkel marad le Barcsay a hosszú oldalon.

A 14. percben Lauert buktatták, Nagy K. 25 méteres szabadrúgását Gábor kapus vetődve tolta szögletre.

A 16. percben Nagy K. szép kiugratása után Beke középre adásába belevetődött Gábor, majd Baksa felszabadított.

A 24. percben Barcsay szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre.

A 29. percben szerencsés körülmények között került a játékszer Géresi elé, aki 10 méterről talált be Molnár P. kapujába. 1-0.

A 30. percben Beke a 16-os sarkáról vette célba a hazai kaput, Gábor nagy bravúrral hárított.

A 32. percben Fenyvesi begyűjtötte 2. sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

A 38. percben Gajág önfeláldozóan mentett Sejben lövésénél.

A 45. percben Lauer labdájával Beke indult meg, majd 16 méterről lőtt, de a hazai kapus vétődve mentett.

Jól kezdte csapatunk a találkozót, sokat birtokoltuk a labdát, mi voltunk a kezdeményezőbbek, majd balszerencsés körülmények között megszerezte a Vidi a vezetést. Tetézte a bajt Fenyvesi kiállítása, így a 32. perctől a hazaiak gól és emberelőnyben futballozhattak.

A 47. percben Cziráki ígéretes helyzetben lőtt, de a hazai hálóőr ezúttal is a helyén volt.

A 60. percben Havasi került helyzetbe, de Molnár P. lábbal hárított.

A 62. percben a csereként beállt Schmidt beadását a kapu torkából fejelte ki Baksa.

A 68. percben Nagy K. kisodródva, de közelről lőtt, Gábor hárított.

A 81. percben Nagy K. beadásába kézzel ért hozzá az egyik védő, mivel az eset a 16-oson belül történt, ezért 11-eshez jutottunk. A büntetőt Lauer a 82. percben végezte el és félmagasan a kapu bal oldalába lőtte. 1-1.

84. percben Schmidt 2 csel után 20 méterről lövésre vállalkozott, de védett a kapus.

A 87. percben Havasi fejesét Molnár P. szögletre mentette, majd a sarokrúgás után lábbal védett nagyot kapusunk.

A 88. percben a félpálya közepéről Schmidt ívelte fel a labdát, melyet Lantos megcsúsztatott és a labda a kapuban landolt. 1-2.

A kozármislenyi csapat, küzdeni tudásból, akarásból jelesre vizsgázott. Vesztett helyzetből is sikerült talpra állni. A játékosok rengeteget futottak, sokat dolgoztak és örömmel láthattuk, hogy „jól nézett ki” a csapat. Emberhátrányunk ellenére is nálunk volt a labda, mi birtokoltuk többet.
A találkozó elején is megfelelő volt a mentalitásunk, jó volt a játék is, többször a védelem mögé kerültünk, de a második félidőért külön dicséretet érdemel a csapat.
Németh Zsolt vezetőedző is remekül élt a játékkal, jól cserélt, jól váltott szerkezetet, sőt a 88. percben kiválóan jelölte ki a szabadrúgást elvégző játékost, amely után megszereztük a győztes találatot.

Gratulálunk a CSAPATNAK!

Bíró Imre: Gratulálok a Kozármislenynek. Nagyon csalódott vagyok az eredmény miatt. Fiatal csapatomnak azt kell a mérkőzésből megtanulnia, hogy ha az emberelőnyben kidolgozott helyzeteket nem értékesítik, akkor vereség lesz a vége. Tanulnunk kell ebből.

Németh Zsolt: Nagyon jól kezdtük a találkozót, az első 20 percben mi domináltunk. Ezt követően a hazaiak kijöttek a szorításból és a 29. percben egy elkerülhető góllal vezetést szereztek, rá 3 perc múlva pedig emberhátrányba is kerültünk. A szünetben átbeszéltük a történteket és megbeszéltük, hogy a hátrány és emberhátrány ellenére is a győzelemért fogunk küzdeni. A 2. félidőben lelkes jó futballt mutattunk be, sok ígéretes lehetőségünk volt, néha az utolsó passzokba csúszott hiba, néha kimaradt a helyzet. A mai nap olyan arcát mutatta a csapat, amelyet idáig talán még nem. Egy jó csapatot győztünk le megérdemelten, amelyet néhány játékosom meg is könnyezett. Jó játékvezetés mellett nagyszerű győzelmet arattunk. Köszönöm a csapatnak születésnapi ajándékot!