Vezette: Kovács J. Zoltán (Kulman Tamás, Nagy Tímea) Tart. j.v.: Barna Gábor

Kozármisleny: Sólyom – Kiss M. (Kovács D. 46.), Fellai, Petrók, Vattai – Kovács T., Szabó B. (Tóth D. 32.) – Fitos, Nagy E. (Cziráki 77.), Nagy K. – Oláh

Vezetőedző: Eduardo Almeida

Cegléd: Kovács A. – Robson, Miklósvári, Farkas I., Szala – Makrai – Markó, Tisza K., Koncz, Lipusz (Horváth S. 77.) – Rebrik (Szabó D. 82.)

Vezetőedző: Kiss László

Gólszerzők: Tóth D. 63., Nagy K. 65. illetve Rebrik 4., Farkas I. 50., Markó a 78. percben.

Sárga lap: Sólyom 85. illetve Tisza 36., Szala 42., Markó 79. percben.

Fontos mérkőzés várt NB II-es labdarúgóinkra az első tavaszi mérkőzésen.

Sajnos a találkozó rémálom szerűen kezdődött, hiszen a vendégek a 4. percben egy sarokrúgást követően Rebrik révén egy közeli fejesből gólt szereztek. 0-1.

Innentől kezdve a játék képe úgy alakult, hogy a Kozármisleny támadott a vendégek, pedig a lehető legegyszerűbb eszközökkel operáltak, időnként amerre álltak arra rúgták a labdát.

A felállt védelem ellenére is voltak lehetőségeink, Nagy K. a 9. percben szép egyéni megmozdulás után alig lőtt a bal felső sarok mellé.

A 14. percben Oláh cselezgetett a bal oldalon, majd két védőt is átjátszott, beadását Fitos mintaszerűen fejelte kapura, de a vendégek hálóőre nagy bravúrt bemutatva hárított, majd a kipattanót Nagy K. lőtte kapura, de Kovács A. másodjára is mentett.

Egyértelműen a Kozármisleny dominált a félidőben, melynek hajrájában egy rendkívül szép akció befejezéseként Fitos remekül centerezett középre, Nagy K. közelről lőtt kapu mellé.

Almeida mester a mérkőzés eredményére és a játék képére való tekintettel, már a félidő derekán cserélt és átszervezte csapatát, majd a 2. félidő elején is hasonlóképp cselekedett.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan, nagyon rosszul kezdődött és ugyancsak egy újabb szögletből ezúttal az egyik belső védő, Farkas I. révén az 50. percben megduplázták előnyüket a ceglédiek. 0-2.

Innentől kezdve annyiban változott a játék képe, hogy a Cegléd az első félidőben bemutatott repertoárja annyiban bővült, hogy 2-3 percenként színészkedéssel hívták fel magukra előbb a figyelmet, később az ellenszenvet. A sportszerűség határán túl fetrengtek és szimuláltak olyan eseteknél, amikor nemhogy sérülés, de szabálytalanság sem történt.

A Kozármisleny együttese tette a dolgát, próbálta magát függetleníteni a vendégek közjátékától, aminek meg is lett az eredménye.

A 63. percben ismét Oláh cselezgetett a bal oldalon, majd szépen középre ívelt, ahol Tóth Dániel remek fejessel szépített! 1-2.

A 65. percben Nagy K. középről vállalkozott lövésre, amely után a labda az addig brillírozó Kovács A. közreműködésével a bal alsó sarokban landolt. 2-2.

Csapatunk visszajött a meccsbe és “boksznyelven” szólva komoly ütés érte a vendégeket. Ezt az “ütést”, hol máshol, mint a földön fekve pihenték ki, hiszen az eredmény változásától függetlenül ők továbbra is a játékot tördelő, időhúzó “játékukat” erőltették.

Amikor már mindenki úgy érezte, hogy a hazai csapat egyértelműen ellenfele fölé kerekedett, akkor derült égből villámcsapásként érkezett a Cegléd 3. gólja. Egy bedobást követően figyelmetlenség után szállt középre a labda, amit fejjel lekészítettek Markó elé, ő pedig nagy erővel lőtt a hálóba!2-3.

Sajnos a futball nem volt igazságos velünk szemben ezen a napon, hiszen teljesen érdemtelenül gyakorlatilag 3-szor jártak kapunk előtt és ebből 3 gólt szerezve nyertek. (Nem mellékesen Sólyom Csabának semmi dolga nem akadt a meccsen. Ahogy a kapusok ilyen esetben megjegyzik, nem kellett elvetődnie…)

Természetes, hogy ez egyben a mi csapatunk kritikája is, a pontrúgásoknál való figyelmetlenség, az elkerülhető gólok olyan előnyhöz juttatták a vendégeket amire rá sem szolgáltak.

2-3 után ami történt az még kevésbé illik futballpályára, hiszen a vendégek játékosai közül többen Jászai díjra is érdemesek lettek volna a földön fetrengésből bemutatott színészi alakításukért.

Ekkor már nagyon nehezen viselte és tolerálta minden mislenyi játékos és szurkoló a pályán zajló eseményeket és az egyik alkalommal amikor már azt a bizonyos húrt is túlfeszítették, csapatunk tiltakozásul a fair play szabályok ellenére nem adta vissza a labdát, bízva abban, hogy befejezik addigi tevékenységüket ezen a téren. Természetesen ez nem így történt, viszont ezt követően olyan helyzetben maradtak már csak a gyepen, amikor az ő birtokukban volt a labda.

Sok NB II-es csapatot láttunk már Kozármislenyben az elmúlt években, de nem emlékszünk, hogy v

alaha bármely együttes is ilyen módon “futballozott” volna.

A mérkőzés hajrájában Tóth Dánielnek volt még egy ajtó-ablak helyzete, a fiatal csatár remekül került helyzetbe, de ezúttal lövése elakadt a mérkőzés során nagyon megbízhatóan védő korábbi NB I-es paksi hálóőr Kovács Attilában.

Sajnos a találkozót így a Cegléd nyerte meg, amely nagy öröm számukra és nagy szomorúság a Kozármisleny szempontjából.

Innentől kezdve nem érdemes rágódni a mérkőzésen, hiszen bár romlottak az esélyeink és nőtt a hátrányunk, mondhatni már nemcsak a mi kezünkben van a saját sorsunk, de ettől függetlenül van még remény, és amíg él a remény megpróbálunk az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodni!

Eduardo Almeida: Mérkőzésről mérkőzésre nyerni készülünk tavaszra, ez ma sem volt másképp. Mi domináltunk a találkozón, de sajnos az ellenfél több gólt szerzett, mint mi, nagy csalódás számunkra, hogy nem tudtuk megnyerni a találkozót. Egyértelműen mi voltunk a jobbak, de sajnos a futball ilyen, hogy nem mindig a jobb csapat nyer. Bízunk benne, hogy a jövőben ez majd változik, és nemcsak azokat a meccseket tudjuk megnyerni, amikor jobban játszunk, hanem esetleg amikor az ellenfelünk lesz a jobb, de mégis győzni tudunk. Megpróbálunk a következő mérkőzésen javítani.

Kiss László: Megérdemelten nyertünk. Negyven éves edzői pályafutásom során nem volt rá még példa, hogy egy csatárom sem volt a pályán, ennek ellenére győzelmet tudtunk aratni.