Szeged 2011 – HR-Rent Kozármisleny 0-0 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Böcskei B. (Horváth R., Szilágyi N.) tart. j.v.: Farkas T.

Szeged 2011: Szántai – Achim (Povázsai 72.), Jagodics B., Tóth G., Mészáros M. – Horváth A.  – Király, Zabari, Germán, Zádori – Andorka (Ivancsics G. 62.)

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M. (Kirchner 79.), Gubacsi, Lantos, Dinjar (Csábi 92.) – Causic – Pajor (Sinanovic 57.), Nagy E., Szekszárdi, Beke – Városi

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Kiállítva: Beke a 63. percben és Wittrédi 63. percben (bemelegítés közben).

Sárga lap: Jagodics B. 87. illetve Városi 78. percben.

A csütörtöki mérkőzéshez képest kényszerből is változtatni kényszerült a mislenyi szakmai stáb, illetve az előre játékban több friss labdarúgó került bevetésre.

A 6. percben Germán fejelte le a labdát Andorka elé, aki 16-17 méterről a kapufát találta telibe.

A 14. percben Pajor passzolt Bekéhez, aki remekül kiugratta Városit, támadónk 12 méterről a kapufát találta el.

A 25. percben jobb oldalról Zádori ívelt középre, Andorka 13 méterről kapu fölé fejelt.

A 42. percben Király szögletét Tóth G. csúsztatta meg, a labda a kapufa külső éléről ment mellé.

Az első félidőben szervezetten védekező Kozármislenyt és meddő mezőnyfölényben lévő Szegedet láthattunk, mindkét csapat szerezhetett volna gólt, de egyiknek sem sikerült betalálni.

A 60. percben mislenyi bedobás után Dinjar került helyzetbe a 16-oson belül, de csúnyán a hazai kapu fölé lőtt.

A 63. percben cserélni készültek a hazaiak Andorkát Ivancsics Gellért váltotta. Eközben a mislenyi sarokrúgást Beke elvégezte, amiért sárga lapot kapott, mivel annak elvégzésére nem kapott engedélyt. Bekének már volt korábban egy sárgája, így a kiállítás sorsára jutott. Az eset mellett melegítő mislenyi játékosok közül Wittrédi kommentálta a játékvezető tevékenységét, amiért őt szintén kiállította Böcskei sporttárs.

A 68. percben Városi játszotta tisztára magát, 12 méteres lövését Szántai nagy bravúrral szögletre tolta.

A 82. percben Helesfaynak kellett védenie, de kapusunk megoldotta a feladatát.

A 88. percben ismét Helesfay tudott védeni, így megőrizte a mislenyi kapu sértetlenségét.

A találkozó hajrájában Dinjart könyökölték le, szemsérülést szenvedett, nem  tudta folytatni a játékot, így a helyére Csábi érkezett.

A mérkőzés 0-0-ás eredménnyel ért véget. Ahogy szokták mondani, idegenben jó az iksz, így nem lehetünk elégedetlenek.

A kozármislenyi szakmai stábnak sikerült feltérképezni az ellenfelet, akik túl nagy nyomás alá nem helyezték kapunkat, még az utolsó félórában sem amikor emberhátrányban futballoztunk.

Városi Viktor szép megmozdulását követően akár a győzelmet is megszerezhettük volna, de ne legyünk telhetetlenek a Szeged 2011 otthonában megszerzett pont mindenképpen értékesnek számít.

Klausz László: Összességében pozitívan értékelem a csapat teljesítményét. Nyolcvanöt percen keresztül több szép támadást vezettünk, sajnos a kapufánál tovább nem jutottunk. Minden pontot meg kell becsülnünk egy olyan csapattal szemben, amelyik idegenben is négy gólt tudott rúgni a Nyíregyházának.

Kovács Zoltán: Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Az első félidőben fegyelmezetten védekeztünk, a kiállítás után mindent megtettünk az egy pontért.