Vezette: Németh Á. (Huszár B., Kóbor P.)

ZTE: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Kovács G., Juhász – Máté, Kocsis – Hajdú (Jasarevic 70.), Grbic (Tóth P. 55.), Frizoni – Pavicevic (Horváth L. 82.)

Kozármisleny: Helesfay D. – Vég, Balaskó, Romic, Kiss M. – Nagy J., Szabó B. – Boda (Berdó 66.), Fröhlich, Zsdrál (Puskás 79.) – Városi (Karacs 57.)

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Kocsárdi a 10. percben (11-esből).

Kiállítva: Kiss M. (2. sárga lap után) az 51. percben.

Sárga lap: Nánási 18., Frizoni 61., Hajdú 63., Máté 66. illetve Városi a 4., Boda 46., Zsdrál a 78. percben.

A Kozármisleny együttesében az idei évben első ízben kapott kezdőként játéklehetőséget Helesfay Donát. A szakmai stáb megbeszélte Sólyom Csabával, hogy a fiatal tartalékkapus is lehetőséget kap a bajnokság hátralévő fordulóiban, hiszen neki is szüksége van a játékra. Helesfay kiváló edzésmunkát végez most pedig lehetőséget kapott képességei megmutatásra tétmeccsen is.

Bjelanovic viszont kimaradt a kezdőből, a hét közepén egy húzódást szenvedett, ezért a múlt heti kezdőhöz képest az ő helyén Boda József lépett pályára.

A 9. percben a kapunk előtti kavarodást követően a játékvezető érthetetlen módon 11-est ítélt. A büntetőt Kocsárdi értékesítette. 1-0.

A 16.percben Máté közeli lövését Helesfay ártalmatlanította.

A 18. percben Kocsárdi lövése kapu mellé szállt.

A 23. percben Vég a 16-os sarkáról vállalkozott lövésre, a labda alig ment kapu mellé.

A 25. percben a 16-os sarkáról végezhetett el szabadrúgást Boda, a labda megpattant a sorfalon, Jahic pedig nagyot hárított.

A 30. percben Pavicevic 10 méterről lőtt Helesfay kapuja mellé.

A 33. percbe Zsdrál fejelt kapura teljesen tisztán, de a rövidbe tartó labda elakadt az egyik  játékostársban.

A 36. percben. Zsdrál nagy helyzetből kicselezte magát, majd emelése kapu mellé szállt.

A 37. percben Hajdú jobb oldali 18 méteres szabadrúgását Helesfay hárította.

A mérkőzés elején kezdeményezőbb volt a ZTE, majd egy ajándék 11-es után meg is szerezték a vezetést, ezt követően csapatunk feljött és átvettük a mérkőzés irányítását.

Az 51. percben Kiss M. szabálytalankodott Kocsárdival szemben, amiért a játékvezető túl szigorúan sárga lapot adott, mivel ez neki a 2. volt, ezért kiállította játékosunkat.

Az 53. percben Hajdú szabadrúgását Helesfay kiütötte, a kipattanót Frizoni nem sokkal lőtte kapu fölé.

A 70. percben Karacs kapott nagyszerű átadást, de az asszisztens érthetetlenül lest jelzett.

A 71. percben Balaskó remek indítása után Fröhlich a 16-oson belül ügyesen Karacs elé tálalt, aki nagy helyzetben fölé-mellé lőtt.

A 78. percben közel álltunk az egyenlítéshez Vég lövését Jahic bravúrral védte, majd a védők szögletre tisztáztak.

A 80. percben 11-est kapott csapatunk. A büntetőt Fröhlich végezte el, de Jahic kiütötte a labdát.

A 87. percben Fröhlich a léc fölé lőtt egy bal oldali szabadrúgást.

A 89. percben nagy lehetőség maradt ki hazai oldalon. Máté csúsztatott fejesét a gólvonalról vágták ki védőink.

A hazai csapat szerencsés győzelmet aratott.

Az első félidőben a játékvezető 11-est ajándékozott a zalaiaknak, majd a 2. félidőben túl szigorúan kiállította Kiss Mártont.
Ezek ellenére együttesünk emberhátrányban is uralta a játékot, sőt alig volt a labda a ZTE-nél.

A 80. percben aztán a sok lehetőség után, Fröhlich 11-esét is hárította a hazai kapus, így megőrizte hálója sértetlenségét.

Emberhátrányban mutatott meggyőző játékunkért dicséret illeti a csapatot!

Sajnos a jó teljesítményért pontokat most nem kaptunk, de a jövő héten hazai pályán a Veszprém ellen javíthatunk.

Preisinger Sándor: Iszonyú ellenszélben, egy nálunk előrébb tartó csapatot vertünk meg, óriási lelkesedéssel és szerencsével.

Márton Gábor: Fantasztikus csapatom van, fantasztikusan jól játszottunk, lefociztuk az ellenfelet, mégis kikaptunk. Az a futball, amit mi játszottunk, mégis vesztettünk.