Elszúrtuk a 2. félidőt, több volt a mérkőzésben

BFC Siófok – HR-Rent Kozármisleny 4-1 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Kovács J. Z. (Lémon O., Mohos M.) tart. j.v.: Szalai L.

BFC Siófok:  Tajti – Tamaskó, Szalai V., Czingráber, Farkas N. – Gál, Berde – Nagy D., Petneházi (Berki 37.), Gréczi – Elek B. (Kozma 76.)

Vezetőedző: Goran Kopunovic

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Gubacsi, Lantos, Kocsis – Nagy E. (csábi 86.), Szekszárdi – Sinanovic (Pajor 58.), Kirchner, Beke – Tóth M. (Nagy K. 46.)

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerző: Elek B. 49., Farkas N. 55., Berki 67., Berki 88. illetve Beke 24. percben (11-esből).

Sárga lap: Farkas N. 23., Gál 56., Nagy D. 71., Elek B. 73., Gréczi 73. illetve Tóth M. 28., Gubacsi 61. percben.

A 2. percben Beke kapott labdát a jobb szélen, elfutott vele majd befele cselezett, lövése levágódott a védőkről.

A 6. percben siófoki szabadrúgás érkezett kapunk elé a bal oldalról, a lecsorgó labdát Petneházi az üres kapura lőtte, Kocsis mentett a gólvonalról.

A 9. percben kisszögletet végeztünk el, Beke cselezett befelé, majd a 16-oson belülről alig lőtt kapu fölé.

A 14. percben Kocsis ívelt a középen érkező Beke elé, aki nagy helyzetben kapu fölé lőtt.

A 18.percben hosszú csend után először a siófoki Nagy Dániel veszélyeztetett egy szöglet után távolról, de Helesfay kapuját elkerülte a próbálkozás.

A 19. percben előbb Tóth Márk előtt akadt lehetőség, de nem tudott lőni. Fél percre rá már Beke lapos lövése már túljutott a kapuson, de a labda a kapufát érintve elhagyta a játékteret.

A 23. percben tizenegyest ítélt a játékvezető csapatunk számára. Farkas Norbert buktatta Bekét a 16-oson belül. A büntetőt a sértett végezte el a 24. percben és magabiztosan a kapu jobb oldalába lőtt. 0-1.

A 37. percben előbb egy szöglet után akadt lehetőség a Siófok előtt, majd egy távoli lövés jócskán kapunk mellé ment.

A 41. percben Berde fejese szállt a mislenyi kapu fölé.

A 43. percben előbb egy mentést Kocsistól, majd egy szöglet után rossz fejest láthattunk Berdétől.

A 44. percben Gréczi távoli szabadrúgása a kapu fölé ment.

Az első félidőben vezetést szereztünk, jól játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, mondhatni nekünk állt a zászló.

Sajnos a második játékrész nem kezdődött jól a mi szempontunkból, korán gólt kaptunk.

A 49. percben Farkas N. cselezgetett, de szerelték védőink, azonban a labda a középen álló Elek Bence elé került, aki 14 méterről a kapuba lőtt. 1-1.

A bekapott gól eléggé megfogta a csapatot, bár a gól után adódott egy helyzetünk, amit kihasználhattunk volna.

Az 52. percben Nagy K. jobb oldali szabadrúgás után Szekszárdi lefejelte a labdát, Beke 6 méterre a kaputól, nagy helyzetben fölé lőtt.

Az 55. percben szabadrúgást kapott a hazai csapat 20 méterre a kapunktól, melyet Farkas Norbert védhetetlenül tekerte el a sorfal fölött a hálónkba. 2-1.

A 62. percben Gréczi végezte el a hazaiak szabadrúgását, de Helesfay vetődve hárítani tudott.

A 67. percben Elek Bence kapott labdát a tizenhatoson belül és pöckölte azt Helesfay mellett egyből a kapunkba. 3-1.

76. percben Kocsis állította meg a tizenhatoson belülre betörő Nagy-ot.

A 82. percben Beke passza után Nagy Krisztián indulhatott meg a bal szélről ám a siófoki védők szerelni tudták.

A 83. percben Bekét a tizenhatoson belül szerelték.

A 87. percben Szalai Vilmos fejelt kapu fölé egy szögletet követően.

A 88. percben Kozma húzta meg a jobb szélen, majd a beadását Berki fejelte közelről a kapuba. 4-1.

Goran Kopunovics: Elajándékoztuk az első huszonöt percet, ezért vártam a szünetet, hogy összerakjam a csapatot. A második félidőben visszakaptam abból a munkából, amit tanítottam a játékosoknak.

Kovács Zoltán: Jó játékvezetés mellett szenvedtünk vereséget. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést annyi lehetőségünk volt, jól játszott a csapat, helyzeteket alakítottunk ki. A második félidő az elején kaptuk egy gólt, ami nagyon megfogott bennünket. Olyan hibákat vétettünk hátul, amit az NB II-ben az ellenfelek kihasználnak. Voltak fordulópontok, 1-1-nél ordító helyzetet hagytunk ki, az ellenfél pedig berúgta a lehetőségeit. Sajnálom a mérkőzést mert az első félidő alapján több volt benne.