Elhoztuk a 3 pontot a Pénzügyőr otthonából

Pénzügyőr SE – HR-Rent Kozármisleny 0-2 (0-1)

Budapest, 200 néző

Vezette: Ducsai J. (Lászlai R., Minda G.)

Pénzügyőr SE: Hajdu – Luczek, Buzás, Bíró, Varga-Sebestyén – Karvalics, Szabó B. (Pápai 84.) – Gyürki, Tóth Zs. (Kovács D. 46.) (Rabatin 62.), Feil – Sztrunga

Vezetőedző: Vatai Attila

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis – Nagy E., Kovács T. – Gránicz (Várda 72.), Wittrédi (Kirchner 86.), Nagy K. – Lauer (Tóth A. 62.)

Gólszerzők: Nagy K. a 10. és 91. percekben.

Sárga lap: Varga-Sebestyén 40., Buzás 42., Gyürki 51., Sztrunga 85. illetve Gránicz 25., Nagy K. 72., Nagy E. 76. percben.

Két győztes mérkőzés és 1 döntetlen után 7 pontjával az 1. helyről várta együttesünk az újonc Pénzügyőr elleni budapesti összecsapást, így bizakodtunk, hogy a fővárosban is folytatni tudja jó szereplését a Kozármisleny.

Jól kezdődött a találkozó csapatunk számára, hiszen a mérkőzés első szakaszában sikerült megszerezni a vezetést.

A 10. percben Kiss Márton a hazai térfél közepéről ívelte át a labdát a hosszúra, ahol érkezett Nagy Krisztián és a kapust megelőzve a hálóba fejelt. 0-1.

A 13. percben Gránicz remekül ment el a szélen, középre adott labdáját kivágták a védők.

A 29. percben szép kozármislenyi támadás végén Gránicz közeli lövését ártalmatlanította Hajdu.

A 31. percben ígéretes lehetőség adódott együttesünk előtt, három a kettő ellen vezettük a labdát, az akciót Wittrédi lövése zárta, de a labda kapu mellé szállt.

A 42. percben Kocsis ellen szabálytalankodtak. A 24 méterről elvégzett szabadrúgást Wittrédi mellé lőtte.

Az első játékrész vendég vezetéssel zárult. A korai gólunk után sem változott a játék képe, a hazaiak a hátrányuk ellenére sem léptek fel támadólag, jobbára fegyelmezetten védekeztek.

A 64. percben Kovács D. 27 méterről elvégzett szabadrúgást Helesfay öklözte a mezőnybe.

A 67. percben Helesfay remek vetődéssel szedte fel a labdát a hazai támadó elől.

A 75. percben Helesfay a 16-oson kívül lábbal mentett.

A 78. percben Nagy Krisztián 19 méteres lövése a kapufa külső élét találta el.

A 91. percben Kirchner indította Nagy Krisztiánt a bal oldalon. Játékosunk szépen megindult, majd befele cselezte magát, miután több védőn is túljutott, 14 méterről a hosszú sarokba lőtte a labdát. 0-2.

A 92. percben Buzás 23 méteres, kecsegtető helyről elvégzett szabadrúgása kapu fölé szállt.

Nem volt könnyű dolgunk a fegyelmezett, masszív Pénzügyőr ellen, de teljesen megérdemelten hoztuk el a 3 pontot Pasarétről.

Németh Zsolt: Jó játékvezetés mellett végig mi domináltunk a mérkőzésen egy masszív, fegyelmezett, védekezésre berendezkedett ellenféllel szemben. Nem játszottunk jól, ennek ellenére győzelmünk megérdemelt, a hazaiknak nem volt gólhelyzete. Dolgozunk tovább és készülünk a következő feladatra.

Vatai Attila: Megnehezítettük ugyan a vendégek dolgát, de nagyon messze voltunk a bravúrtól.