Egy gólos vereséget szenvedtünk Dunaújvárosban

Dunaújváros: Vaszócsik – Tóth Á. (Ferencz 64.), Farkas V., Csendes,  Király – Barna, Zvara (Sándor T. 88.) –  Karacs, Szepessy, Csehi (Dorogi 51.) – Tóth T.

Kozármisleny FC: Ivancsics – Tar, Fiáth, Lantos, Müllerlei – Tóth M. (Hleba 70.), Kocsis – Kiss D. (Petrovics 58.), Márkvárt, Városi – Németh Á. (Reith 58.)

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerző: Csendes a 45. percben.

Sárga lap: Karacs 60. illetve Kiss D. 56., Reith a 77. percben.

A 3. helyezett Dunaújváros otthonában nem a mi csapatunk számított az esélyesnek, ennek ellenére bizakodtunk a pontszerzésben.

Az 1. percben jobb oldali beadást követő fejest védte Ivancsics.

A 3. percben Tóth M. passzolt Németh Á. elé, akinek lövése kapu mellé ment.

A 6. percben Kiss D. kapott indítást, az helyett, hogy kapura tört volna, elhamarkodottan beadást választott, a védők felszabadítottak.

A 15. percben Kocsis jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást, beívelését Tóth M. kapu mellé fejelte.

A 39. percben jobb oldalról érkezett kapunk elé egy beadás, majd 8 méterről fejeltek kapura az újvárosiak, de Ivancsics védett.

A 45. percben a félpálya közeléből íveltek kapunk elé egy szabadrúgást a hazaiak, melynek végén Csendes 5 méterről csúsztatott a mislenyi kapuba. 1-0.

A félidő végén, ismételten egy pontrúgás utáni figyelmetlenségből vezetést szerzett az Újváros, ami mondani sem kell, hogy lélektanilag a legrosszabbkor jött csapatunk számára.

A 47. percben Ivancsics vetődve hárított egy lövést.

Az 55. percben szép hazai támadás végén rontott az egyik újvárosi támadó.

A 63. percben Márkvárt passzolt volna Városi elé, de a védők felszabadítottak előle.

A 68. percben a hazai csatár hosszan szöktette magát, így Ivancsics felszedte előle a labdát.

A 87. percben Fiáth mentett a kapunk előteréből.

A 91. percben elvégzett szabadrúgás után a beívelt labda a felső lécről vágódott le.

Ugyan az esélyes hazai csapat egy pontrúgásból vezetést szerzett, de igazán nagy helyzetek nem adódtak kapunk előtt.

Sajnos a mi támadójátékunk akadozott és nem tudtunk gólszerzési lehetőségeket kialakítani a Dunaújváros kapuja előtt.

Ugyan sokat tettünk a pontszerzésért, de a hazaiak valamelyest jobbak voltak így egy rögzített szituációnak köszönhetően otthon tartották a 3 pontot.

Kovács Zoltán: Sokat tettünk azért, hogy pontot szerezzünk Dunaújvárosban. Nem voltunk veszélyesek a hazai kapura, igaz a Dunaújvárosnak sem voltak nagy lehetőségei. Az első félidő utolsó percében egy elkerülhető gólt kaptunk, amire készültünk is. A második félidőt jól kezdtük, mezőnyfölényt tudtunk kialakítani, de ez kevés volt a gólszerzéshez. Összességében elkerülhető lett volna a vereségünk az egyik bajnokesélyes otthonában.