Dorogi győzelmünkkel 5. helyre léptünk a tabellán

Dorogi FC – HR-Rent Kozármisleny 0-2 (0-2)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Ducsai J. (Hofbauer R., Makkosné Petz B.) tart. j.v.: Dr. Jakab G.

Dorogi FC: Szemerédi – Grabant P., Berkó, Bora, Füredi – Kovács I. (Sitku 46.), Mészáros (Szedlár 64.) – Medgyes, Tóth M. (Grabant B. 46.), Kővári – Perovics

Vezetőedző: Németh Szabolcs

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Gubacsi, Szekszárdi, Dinjar – Nagy E. (Kirchner 66.), Kocsis – Beke (Kemény 81.), Tóth M., Sinanovic (Pajor 71.)  – Városi

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerzők: Sinanovic 38., Városi 42. percben.

Sárga lap: Berkó 59., Perovics 76., Bora 83.  illetve Kocsis 57., Helesfay 76., Kemény 83., Kiss M. 85. percben.

Újoncok csatájára került soron Dorogon ahol két teljesen azonos mutatóval rendelkező gárda nézett egymással fakasszemet.

Nem a legerősebb összeállításban tudta a mérkőzést elkezdeni a HR-Rent Kozármisleny együttese, Racskó belázasodott sérülés miatt pedig hiányzott Lantos, Csábi, Nagy K.

Főképp a belső védő pozíciójában adódtak nehézségek, így első ízben szerepelt ezen a poszton Szekszárdi Tamás, akinek viszont nem ismeretlen a szerepkör, tavaly ezen a poszton játszott a Paks II-ben.

Az első lehetőség a hazai csapat előtt adódott, a 10. percben Medgyes szabadrúgását Perovics 8 méterről fejelte kapu fölé.

A 22. percben Beke a dorogi 16-os sarkáról, ballal lőtt a hazai kapu fölé.

A 25.percben Tóth Martin beadását követően kifejelték védőink a labdát, a kipattanót Perovics egyből kapura lőtte, de a labda szögletre vágódott.

A 30. percben szép kozármislenyi támadás futott a jobb oldalon, Kiss Márton beadást Városi fölé fejelte.

A 31. percben labdát szereztünk, Városi jobbról élesen beadott, de a labdáról középen lemaradtak az érkezők.

A 38. percben jobb oldalon vezettünk támadást, Városi beadást Szemerédi kiütötte, Sinanovic szedte össze a kipattanót, majd egy védőt szépen elfektetve a rövid alsó sarokba lőtt. 0-1.

A 41. percben Helesfay egy közeli lövést szögletre mentett.

A 42. percben a Dorog végezhetett el szögletet, amely után mislenyi kontratámadás következett. Beke hozta fel a labdát majd remekül a héten igazolt Városi Viktorhoz passzolt, aki bevezette a 16-oson belülre a labdát, majd 12 méterről a bal felső sarokba bombázott. 0-2.

A 44. percben Beke a jobb szélről cselezett befelé, de lövését blokkolták a védők.

A szünetben kettőt is cserét a hazai gárda Tóth M. helyére Grabant B., míg Kovács I. helyére Sitku érkezett.

A második félidő elejét “megnyomta” a Dorog, 2-3 lehetőség is adódott előttük.

A 49. percben Kővári indította a csereként beállt Grabant Bencét, aki visszajátszotta a labdát Kővári elé, de utóbbi ha csak kevéssel is, de kapu fölé lőtt.

Az 51. percben veszélyes hazai támadást követően Sitku középről fejelhetett, szerencsére középre, Helesfay védeni tudott.

A kezdeti rohamok után ismét kiegyenlítődött a játék, csapatunk előtt is adódtak lehetőségek.

Az 53. percben Tóth M. jobb oldali beadása után Városi feje mellett alig ment el a labda.

Az 57. percben Kocsis távoli kísérlete kevéssel a hazai kapu fölé szállt.

A 60. percben Városi készítette le lövésre a labdát Bekének, aki 17 méterről bal lábbal lőtt, de erőtlen próbálkozását Szemerédi könnyedén hárította.

A 61. percben Sitku közeli fejese kapu fölé-mellé szállt.

A 62. percben Medgyes lövését blokkolták védőink, majd Füredi alapvonalhoz közeli beadása veszélyesen szállt keresztbe a kapunk előtt.

A 65. percben Kiss M. bedobása után Városi középre tartó fejesét védte a hazai hálóőr.

A 68. percben Kiss M. újabb nagy bedobása után ismét Városi fejelt, ezúttal mellé.

A 78. percben Kiss M. mentett a gólvonalról, majd két lövést is sikerült blokkolni.

A 80. perc Helesfay jól jött ki kapujából és nagyot mentett a kilépni igyekvő hazai játékos elől.

A 86. percben Kővári lövését Helesfay nagy bravúrral védte.

A 88. percben Helesfay egy lapos lövést tolt szögletre.

A 92. percben Perovics nagy helyzetben kapu mellé fejelt.

A forduló végén a HR-Rent Kozármisleny a tabella 5. helyére lépett előre, ami azért nagy eredmény, mert az 1-4. pozíciót olyan csapatok foglalják el, mint a Nyíregyháza, Kisvárda, Puskás Akadémia akik a feljutásért harcolnak, illet a hosszú hetek óta remek formában lévő Balmazújváros.