Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Erdős J. (Bertalan D., Pápai Z.) tart.j.v.: Dolnegó B.

ZTE FC: Szappanos – Kretz, Króner, Forgács, Deutsch  – Ágoston (Bedi 46.), Nagy T. (Oláh 74.) – Babati, Végh, Ekker – Bobál

HR-Rent Kozármisleny: Horváth D. (Helesfay D. 64.) – Gubacsi, Lantos, Causic, Kocsis – Szekszárdi – Pajor, Kirchner (Beke 71.), Wittrédi, Kemény – Grumic

Vezetőedző: Szanyó Károly

Sárga lap: Horváth D. 32., Causic 60., Gubacsi 69. percben.

A bemelegítéskor a kezdő jelölt Nagy Erik jelezte, hogy nem tudja vállalni a játékot, hétközi sérülése kiújult, ezért már induláskor módosítani kellett a stratégián.

5. perc Kemény lövése kerülte el a ZTE kapuját.

A 7. percben Babati húzta meg a jobb szélen, veszélyesen adott középre, de nem lett belőle helyzet.

A 12. percben Wittrédi szöglete után Deutsch röviden fejelte ki a labdát, Szekszárdi közelről fejelt kapu fölé.

A 16. percben Grumic 24 méterről lőtt kapu mellé.

A 25. percben Kocsis tekert középre, egy védő és egy támadó is elesett, a lecsorgó labdából kis híjján helyzetünk lett.

A 28. percben Bobál lépett volna ki, de lesen állította meg az asszisztens.

A 30. percben Babati gurította vissza a labdát Ágostonnak, aki 22 méterről csúnyán fölé lőtt.

A 32. percben Horváth D. érkezett ki a kapujából és szabálytalanul állította meg a kisodródó Babatit, amiért sárga lapot kapott, azért nem pirosat, mert a játékvezető úgy ítélte meg, hogy nem volt gólhelyzetben a hazai csatár.

A 33. percben Deutsch oldalszabadrúgása a sorfalról középre pattant, Végh 10 méterről kapu fölé lőtt.

A 44. percben Bobál egy felpörgött labdát lőtt kapu mellé.

A félidő 0-0-val zárult, ami Zalaegerszegen még nem is számítana rossz eredménynek, de sajnos közben érkeztek a hírek, hogy a Cegléd 1-0-ra vezet a Sopron ellen, így kiesésre álltunk.

Az 50. percben Kirchner indult meg a felezővonaltól, 2-1-es szituáció alakulhatott volna ki, ha meg tudja játszani a középen álló Grumicot, de középpályásunkat elválasztották a labdától.

Az 51. percben Bobál lövése ment keresztbe a kapunk előtt.

Az 53. percben egy lapattanó labda került Nagy T. elé, aki 18 méterről tisztán lőhetett, de a labda kevéssel kapu mellé ment.

Az 58. percben Babati vezette a labdát Horváthra, aki nagy bravúrt bemutatva kiütötte a lövést.

A 60. percben Horváth D. egy hazai támadó szorításában ugrott fel a labdáért, amit kiejtett, a zalai játékos pedig a kapuba passzolta a labdát. Erdős játékvezető azonban nem adta meg a gólt, mert szabálytalannak ítélte a kapusunkkal felugró játékost.

A 61. percben Horváth D. mentett egy beadás után, majd rosszul fogott talajt és meg is sérült, helyére Helesfay érkezett.

A 68. percben Kemény harcosan futott el a bal szélen a labdával, majd az alapvonalról középre lőtt, Szappanos kiütötte a labdát.

A 72. percben Babati 24 méteres középre tartó lövését védte Helesfay.

A 76. percben Beke vállalkozott lövésre 16 méterről, de a labda kapu fölé szállt.

A 77. percben Grumic remekül tálalt a védelem mögé kerülő Pajor elé, akinek beadása lecsúszott, így oda lett az ígéretes akció.

A 78. percben Gubacsi távolról vállalkozott lövésre, de Szappanos védett, elsőre kipattant a labda, de másodjára megszelidítette.

A 83. percben Ekker 12 méterről leadott, középre tartó lövését Helesfay könnyedén védte.

A 84. percben Wittrédi szögletét Grumic csúsztatta meg, a lecsorgót Szekszárdi nem tudta kapura lőni.

A 89. percben kinyílt csapatunk, az ellentámadásból meleg szituációk alakultak ki kapunk előtt.

A 91. percben Végh lövését Helesfay a jobb felsőből tolta szögletre.

A 93. percben Kemény 15 méterről lőtt, Szappanos hárított.

A 93. percben hazai akció végén Causic a gólvonalról rúgta ki a labdát.

A 94. percben Bobál nagy helyzetben lőtt kapu mellé, majd fél perc múlva ugyancsak Bobál vezette a labdát Helesfayra, aki nagy bravúrral hárított.

A 96. percben Babati 18 méterről lőtt kapu mellé.

Vereséggel felérő döntetlent értünk el a Zalaegerszeg otthonában, hiszen riválisunk, a Cegléd otthon tudta tartani a 3 pontot a Sopron ellen, így megelőzött bennünket mi pedig visszacsúsztunk a 18. és egyben kieső helyre.

Csató Sándor: Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni ezt a mérkőzést. A lehetőségeink megvoltak mind a két játékrészben. Alapvető cél a csapatnál a fiatalítás volt, most is négy fiatal játékossal kezdtünk. A munkámat Egerszegen folytatom, az első csapatnál másodedző leszek.

Szanyó Károly: Nagyon nehéz ilyenkor értékelni. Voltak a bajnokságban olyan pillanatok, amikor a csúcson voltunk, most a pokolban. Nem éreztem mindig azt a tüzet a játékosaimban, hogy mindenáron nyernünk kell, mert csak akkor van esélyünk a bennmaradásra. Azt nem mondom, hogy nem tisztességesen küzdöttek, de ez ma kevés volt.