Bravúros 4-0-ás győzelmet arattunk Nyíregyházán

Nyíregyháza Spartacus FC – HR-Rent Kozármisleny 0-4 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Nagy R. (Dr. Varga Zs., Márkus T.) tart. j.v.: Ducsai J.

Nyíregyháza Spartacus FC: Perger – Szokol, Dvorschák, Rubus, Farkas M. (Szécsi 67.) – Úr, Tamási (Rezes 46.) – Dragóner (Kártik 46.), Rudolf, Harsányi – Tisza

Vezetőedző: Mátyus János

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Kiss M., Gubacsi, Racskó, Dinjar – Szekszárdi, Csábi (Nagy E. 68.) – Tóth M., Kirchner (Beke 32.), Sinanovic (Varga M. 87.) – Kemény

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerzők: Sinanovic 17., Racskó 48., Dinjar (11-esből) a 68., Beke a 86. percben.

Sárga lap: Kártik 89. illetve Kemény 34., Szekszárdi 53., Helesfay 74. percben.

A mérkőzés kezdőrúgást Helebrandt Máté olimpikon végezte el, aki ma érkezett haza Rióból.

A 13. percben Sinanovic ígéretes helyzetben lövés helyett cselezni próbált, a védők szögletre mentettek előle.

A 17. percben Csábi keresztlabdája után Sinanovic kicselezte védőjét, majd a hosszúba lőtt. 0-1.

A 19. percben Csábi 18 méterről lőtt kapu fölé.

A 29. percben Kirchner tálalt Tóth M. elé, aki ziccerbe került volna, de pontatlan volt az átvétel, így odalett a lehetőség.

A 40. percben mislenyi szöglet után Tóth M. lőtte vissza a labdát Racskó elé, akinek közeli lövését Perger hárította.

A 45. percben Rudolf ívelte át a labdát, Harsányi fejjel a kapufát találta el, a kipattanó után Dragóner lőtt, de Helesfay a helyén volt és hárított.

Az első félidőben jól játszott a csapat és a feljutásra pályázó Nyíregyháza otthonában, sikerült vezetést szerezni.

A 47. percben Beke lövését védte a hazai hálóőr.

A 48. percben Sinanovic szögletét követően Racskó csúsztatott a hazai kapuba. 0-2.

Az 50. percben Sinanovic tisztára játszotta magát, majd lövését Perger hárította. A kipattanót Tóth M. szúrta kapura, de Perger ismét védett, majd a labda Csábi elé került, aki ellen a 16-oson kívül szabálytalankodtak. Sajnos a 17 méterről Dinjar által elvégzett szabadrúgás kapu fölé szállt.

Az 54. percben Rudolf lövését védte Helesfay.

Az 55. percben Rubus fejelt tisztán Helesfay szép védést bemutatva hárított.

A 61. percben Rudolf lövése a felső lécet találta telibe.

A 66. percben Csábi középre tartó lövését fogta meg Peger.

A 68. percben Rubus szabálytalankodott Tóth Márkkal szemben a büntetőterületen belül, a játékvezető 11-est ítélt. A labda mögé Dinjar állt és értékesítette a a büntetőt. 0-3.

A 86. percben Beke ment el a jobb oldalon, majd bal lábbal a kapu jobb felső sarkába tekert. 0-4.

91. percben Helesfay bravúrt bemutatva őrizet meg kapuja sértetlenségét.

Csapatunk hatalmas sikert aratott a Rudolf, Tisza, Harsányi támadóalakzattal felálló, a forduló előtt 2. helyen álló, eddig veretlen és a feljutásért küzdő Nyíregyháza otthonában.

Minden DICSÉRET és ELISMERÉS a HR-Rent Kozármisleny labdarúgóinak, edzőinek!

A korábbi fordulókban sem fociztak le bennünket, minden ellenfelünkkel partiban voltunk.

A hétvégi Kisvárda elleni mérkőzés első félidejében is rendben voltunk, de a második félidőben a rutinosabb, jobb nevű játékosokból álló csapat nyerni tudott.

Ezek után sokan féltették a csapatot a nyírségi túrától, de csattanós választ kaptak, akik nem hittek abban, hogy Nyíregyházán is sikeresek lehetünk!

Ki kell emelni, hogy a szakmai stáb remekül rotálta a játékosokat és megtalálta azt az összetételt amellyel sikeresek tudtunk lenni.

Már kedden útra keltek Helesfayék, így az utazás fáradalmait sikerült kipihenni, volt idő a regenerálódásra is.

A Kisvárda elleni mérkőzéshez képest a 10 mezőnyjátékosból 5 ember teljesen friss volt, illetve a kezdőbe nevezett Gubacsi 64 percet, míg Sinanovic 26 percet játszott csak vasárnap.

Kiváló döntéseket hoztak a szakvezetők, és nem mellékesen remekül felkészítették a csapatot!

Szép volt fiúk! GRATULÁLUNK a nagyszerű győzelemhez!

Mátyus János: Beállhatnék a sorba, és mondhatnám, hogy nem mentek be a helyzeteink, és lőttünk két kapufát, de nem teszem. Fejet hajtunk a Kozármisleny előtt, megérdemelten nyertek.

Kovács Zoltán: Jó játékvezetés mellett nagy fegyvertényt hajtottunk végre, hogy az egyik bajnokesélyes otthonában győztünk. Szimpatikus közönség előtt, egy szenzációs szurkolótábor előtt játszottunk, igazi futballhangulatban és úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk egy nagyon jó Nyíregyháza ellen.  Játékosaim betartották a taktikai utasításainkat, igazi csapatként működtünk, fegyelmezettek voltunk, alázatosak, ezért tudtunk sikeresek lenni. Megköszönném Mátyus János edzőkollégám nyilatkozatát is!