7 év után búcsúzó Kozármisleny évértékelése

Véget ért a 2013/2014-es NB II-es labdarúgó bajnokság, megnéztük a Kozármisleny csapatának teljesítményét a számok tükrében.

Csapatunk 7  éves NB II-es szereplés után búcsúzni kényszerült az immár egycsoportos NB II-től.

Az előző 6 év (NB II Nyugati csoport) kiváló szereplése után a 16 csapatos összevont másodosztály 15. helyén végeztünk 21 ponttal.

2013/2014 15. helyezés

A 2013/14-es bajnokságban 5 győzelmet szereztünk ez mellett 6 döntetlen és 19 vereség szerepel a gárda neve mellett, gólarányunk: 24-49.

A bajnokságban szereplő 34 játékosunk névsora, a pályára lépések számával együtt.

Kovács Attila    1

A legtöbb játékperc tekintetében 1. helyen végzett Kovács Tamás (2565 perc), 2. helyen Kiss Márton (2524 perc), míg a képzeletbeli dobogó 3. fokára Vattai Balázs állt (2243 perccel).

Meg kell említeni, hogy Petrók Viktort és Fitos Lászlót akik csak tavasszal érkeztek, de az ekkor lejátszott 14 mérkőzés valamennyi játékpercét a pályán töltötték, így ebben a kategóriában ők járnak az élen, hiányzás nélkül végig a pályán voltak.

A szakmai munkát segítették:

Szabó Zsolt vezetőedző – ősszel 14 fordulóban.
Németh Zsolt vezetőedzőként – ősszel 2 fordulóban.
Eduardo Almeida vezetőedző – tavasszal 14 fordulóban.

Mucha József másodedző – ősszel 14 fordulóban.
Szabados József másodedző – ősszel 2 fordulóban.
Németh Zsolt másodedző – tavasszal 14 fordulóban.

Volcsányi Csaba kapusedző.
Kárpáti Péter erőnléti edző (ősszel).
Tereki Péter gyúró (ősszel), Bodnár Péter gyúró (tavasszal).

76.-90. perc: 2

Látható, hogy az idei évben sajnos nem volt már jellemző csapatunkra a „huszáros hajrá”, amíg a korábbi években mindig a végjátékban szereztük a legtöbb gólt,addig most éppen fordított a kép, mert az utolsó negyedórában értük el a legkevesebb találatot.

76.-90. perc: 10

A bajnokságban a játékvezetők 1 piros lapot  és 67 sárga lapot osztottak ki a kozármislenyi játékosoknak.

Ellenfeleink a Kozármisleny ellen 3 piros lapot és 53 sárga lapot kaptak a 2013/2014-es NB II-es bajnokságban, az előző évben 11 piros lap és 79 sárga lapot kaptak ellenfeleink.

Legnagyobb különbségű győzelmünket tavasszal a Kisvárda ellen hazai pályán arattuk (3-1), ősszel hasonló gólkülönbséggel 2-0-ra vertük őket idegenben.

Legnagyobb arányú vereségünket a tavasszal szárnyaló Vasas otthonában szenvedtük el, ahol 4-0-ra maradtunk alul.

Hazai nézőszámunk a 15 hazai mérkőzés alatt 3700 volt, amely 247 főt jelent átlagban. Az átlagos nézőszám a tavalyi évben  magasabb, 337 fő volt mérkőzésenként.

Az idegenbeli összecsapásainkat 10 591-en tekintették meg.

Összes mérkőzésünket 14 291-en nézték meg a helyszínen, melynek 476-os átlaga jelentősen magasabb az előző évhez képest, ezt az egycsoportos NB II-ben szereplő nagy múltú csapatok (megyeszékhelyek) magasabb hazai nézőszáma eredményezte.

Az NB II-es mérkőzésszám alapján összesített listán az élbolyhoz csatlakozott Kovács Tamás, aki az utolsó tavaszi mérkőzésen 100. alkalommal lépett pályára a Kozármisleny másodosztályú gárdájában.