Szekszárd UFC – Kozármisleny FC 1-1 (1-0)

Vezette: Antal P. (Csóra Sz., Kovács B.)

Szekszárd UFC: Filipánics – Kvanduk, Nagyváradi, Márton, Dallos – Lékó, Juhász (Preininger 73.) – Budai, Turi (Csigi 79.), Bata – Fejes

Kozármisleny FC: Ipacs – Kiss D., Racskó, Lantos, Müllerlei – Hleba, Tóth M. – Tar (Németh Á. 62.), Márkvárt (Grabarics 62.), Udvardi (Petrovics 68.) – Városi

Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gólszerzők: Kvanduk 14. illetve Tóth M. 68. percben.

Sárga lap: Juhász 60., Bata 79. illetve Kiss D. 57. percben.

A 11. percben a jobb szélen kerültek a védelmünk mögé, ahol egy veszélyes beadást sikerült felszabadítanunk.

A 13. percben egy szépen felépített hazai támadás végén Kvanduk lőtt a mislenyi kapuba. 1-0.

A 22. percben egy veszélyesen körépre érkező labda után Tóth M. került helyzetbe, de a játékvezető lesen állította meg az akciót.

05_szekszard_20171118_525

A 27. percben Juhász 19 méterről lőtt Ipacs kapuja fölé.

A 28. percben Városi a 16-oson belül járt, amikor a földre került, a játékvezető sípja néma maradt.

A 32. percben közel jártunk az egyenlítéshez, Tóth M. két szép csel után a védelem mögé löbbölte a labdát, ahol Városi a kapussal állt szemben, de emelése nem talált kaput.

A 36. percben Hleba szabadrúgása után Tóth M. közeli lövése akadt el az egyik hazai védőben és az alapvonalon túlra pattant.

A 42. percben hazai szögletet követően Lantos mentett, így ismét hazai sarokrúgás következett, amely után egy lecsorgó labdából ismét veszélyes szituáció alakult ki a kapunk előtt.

A 45. percben Bata befelé cselezte magát, majd 18 méterről kapu mellé lőtt.

Az első félidőben a Szekszárd volt az aktívabb, az ő akaratuk érvényesült és már a mérkőzés elején vezetést is szereztek.

A 48. percben egy kicsit ugyan kisodródva, de Bata Ipaccsal állt szemben a lövést kapusunk bravúrosan hárította.

Az 56. percben Turi 20 méterről kapu fölé lőtt.

Az 57. percben a bal oldalon kerültünk a hazai csapat védelme mögé, Müllerlei beadását Márton mentette szögletre.

A 68. percben Tóth M. beadását mentették szögletre a védők, majd a Hleba által elvégzett sarokrúgás után Tóth Márk közelről lőtt a hazai kapuba. 1-1.

09_szekszard_20171118_525

10_szekszard_20171118_525

A 70. percben Hleba 19 méterről leadott, bal lábas lövését Filipánics elvetődve ütötte szögletre.

A 78. percben egy szép mislenyi kontra végén Városi beadására érkezett Kiss D., de a védők mentettek előle.

A 84. percben Németh Á. beadását Filipánics csak másodikra kaparintotta meg.

A 92. percben kozármislenyi sarokrúgás után Tóth M. közeli fejese elakadt a gólvonalon álló védő lábában, majd a kontratámadás végén Bata 17 méteres lövése ment kapu mellé.

13_szekszard_20171118_525

A látottak alapján igazságos a döntetlen.

Az első félidőben a Szekszárd volt jobb, a másodikban pedig a Kozármisleny.

Dicséret illeti játékosainkat a második félidei játékért, akaratért, küzdésért.

Minden játékosunk nagyon odatette magát, nem érheti szemrehányás a labdarúgókat, mindenki nagyon akarta a sikert.

Örömteli volt látni, hogy az egyenlítés után is elszántak maradtunk, megéreztük a “vér szagot” és szerettük volna megnyerni a találkozót.

A 3 pont megszerzésére volt is lehetőségünk, de azonnal tegyük hozzá, hogy az utolsó pillanatokban a Szekszárd előtt is adódott lehetőség, így akár veszíthettünk is volna.

Kovács Zoltán: Egy mély talajú pályán megvívott brusztos mérkőzést láthattak a nézők. Az első félidőben többet vártam a csapattól, érthetetlen módon gyengén játszottunk, a párharcokat a Szekszárd játékosai nyerték meg. Igaz nagy lehetőségeik nem voltak, de egy szép góllal megszerezték a vezetést. A szünetbeli “fejmosás” meghozta az eredményét és a 2. félidőben sokkal harcosabban, támadóbb szellemben futballoztunk, sokat tettünk azért, hogy kiegyenlítsünk. Végül az egyenlítés összejött, de akár meg is nyerhettük volna a találkozót, sajnos több esetben is pontatlanok voltunk. A második félidei játékunkkal meg voltam elégedve és úgy gondolom, hogy a döntetlen igazságos. A jövő héten az utolsó őszi mérkőzésen szeretnénk pontot vagy pontokat szerezni a jó formában lévő Iváncsa otthonában.