A Puskás Akadémiát fogadjuk a Magyar Kupában

Az MLSZ székházában elkészítették a Magyar Kupa 2. fordulójának sorsolását.

A nemzetközi kupaporondra kilépett együttesek (Videoton, Ferencváros, MTK , DVSC-Teva) továbbra is erőnyerők, csak a harmadik fordulóban kapcsolódnak be a sorozatba.

Ezúttal 56 csapatból alkottak 28 párt, a 2. forduló tétje a legjobb 32 közé jutás.

A HR-Rent Kozármisleny FC az NB I-es Puskás Akadémia FC-t kapta ellenfélként.

Ellenfelünk jelenleg az  OTP Bank Liga 7. helyezettje, 2 győzelem mellett, 2 döntetlen és 2 vereség áll a nevük mellett.

A Puskás Akadémia színeiben szerepel egy korábbi Kozármisleny labdarúgó Fodor Ferenc, illetve a PMFC csapatából a válogatott kerettagságig jutó Márkvárt Dávid.

A Puskás Akadémia vezetőedzője a PMFC-t tavasszal irányító Robert Jarni.

A találkozó szeptember 23-án, szerdán 15:00-kor kerül megrendezésre, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

Amennyiben a rendes játékidő végén döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbítás után is döntetlen az állás, akkor a továbbjutásról 11-esek döntenek.

A még érdekelt baranyai csapatok közül a Siklós hazai pályán fogadja a megye I-es Velence gárdáját, míg a Komló az NB III-as Tiszaújváros otthonába látogat.