A második félidőben kerekedtünk a Makó fölé

Kozármisleny FC: Ivancsics – Kiss D. (Reith 77.), Fiáth, Lantos, Kocsis – Hleba (Horvát G. 58.), Tóth M. –  Németh Á., Márkvárt (Grabarics 77.), Müllerlei – Városi

02_mako_20170916_525

Makó: Garamvölgyi – Rakonczai, Sirokmán, Tóth I., Tóth T. (István 75.) – Széll (Vajna 47.), Lipták, Varga R., Babolek – Bánóczki (Palotás 80.), Gémes

Vezetőedző: Kolozsvári János

Gólszerzők: Müllerlei 50., Grabarics 88. percben.

Sárga lap: Tóth T. 68., Sirokmán 78., Gémes 84., Garamvölgyi 88., István 91. percben.

Nem volt eseménytelen hetünk, több sérülés és betegség is nehezítette a heti felkészülést.

A bajnoki mérkőzést Tar Krisztián sérülés miatt kénytelen volt kihagyni, de betegségét követően Racskó Roland is csak a kispadra tudott leülni.

A 9. percben elvégzett vendég szabadrúgás után Babolek fejesét védte Ivancsics.

A 21. percben Varga R. beadását Babolek vette le, majd a hosszú kapufa mellé lőtt.

A 22. percben Márkvárt beadását követően Lantos került gólhelyzetbe, lövése a jobb kapufáról vágódott kifelé.

05_mako_20170916_525

A 43. percben Tóth Márk kétszer is próbálkozott, mindkét alkalommal a védőkben akadt el a labda.

A 44. percben elvégzett mislenyi sarokrúgás után Tóth Márk közelről fejelt kapu fölé.

Az első félidő nem hozott jó játékot, sok hiba és alacsony színvonal jellemezte az összecsapást.

A második félidő jól indult csapatunk számára, a játékrész elején sikerült megszerezni a vezetést. Az 50. percben egy tudatos és szépen felépített akció végén Németh érkezett a jobb szélen, kényszerítőzött Márkvárttal, majd beadására Müllerlei érkezett a hosszú és közelről a kapuba lőtt. 1-0.

07_mako_20170916_525

08_mako_20170916_525

Az 53. percben jobb oldali beadás után Müllerlei érkezett a bal oldalon, visszafejelt labdájára azonban nem érkezett senki.

Az 54. percben Müllerlei kapott remek labdát, melyet a 16-oson belül átvett, majd bal lábbal lövésre vállalkozott, a labda a kapufáról a hálóba pattant. A játékvezető azonban az asszisztens intésére lest jelzett.

Az 55. percben Városi ment el a jobb szélen, majd éles szögből lőtt, de Garamvölgyi hárított.

A 60. percben Vajna lépett ki, beadását Lantos rúgta el, majd végül Ivancsics szedte össze a labdát.

A 62. percben Babolek gurította le a labdát egy szabadrúgást követően Bánóczkinak, aki kapu mellé lőtt.

Még ugyanebben a percben Müllerlei passzolt Horváthoz, aki kapásból kapu mellé lőtt.

A 64. percben Vajna ment el a bal szélen, középre lőtt labdáját Babolek passzolta tovább Bánóczkinak, aki kapásból kapu mellé lőtt.

A 70. percben Reith lőtte élesen középre a labdát, amely után Tóth M. lövése kapu mellé ment.

A 71. percben Városi éles szögből lőtt kapura, de Garamvölgyi hárított.

A 72. percben jobb oldali beadás után Gémes fejelt kapu mellé.

A 77. percben Bánóczki lőtt távolról, lövése kapu fölé szállt.

A 79. percben egy gyors vendég kontra végén Gémes lövését fogta Ivancsics.

A 86. percben Reith passzolt Grabaricshoz, aki a hosszú sarkot vette célba, de Garamvölgyi hárított.

A 88. percben ismételten Reith ugratta ki jó ütemben Grabaicsot, aki a kapus mellett a hálóba gurított. 2-0.

09_mako_20170916_525

10_mako_20170916_525

A második félidőben nagy energiákat mozgósított a Misleny a vezetés megszerzése érdekében, aminek korán meg is lett az eredménye, egy szép támadás végén Müllerlei talált a makói kapuba.

A gól után könnyen újabb mislenyi gólok születhettek volna, de a helyzetek vagy kimaradtak, vagy az utolsó passzokba csúszott hiba. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy 1-0-nál a vendégek előtt is adódott egyenlítési lehetőség, de ezekkel ők sem tudtak élni.

Második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a találkozót a Kozármisleny FC!

Gratulálunk a csapatnak a sikerhez!

Harmadik hazai mérkőzésünkön sem talált ellenfelünk a kapunkba, 4-0-ás gólaránnyal 7 pontot szereztünk, ami imponáló.

Kovács Zoltán: Küzdelmes mérkőzésen második félidei játékunknak köszönhetően megérdemelt győzelmet arattunk. Az első gólunk egy remek támadás eredményeképpen született, amire tudatosan készültünk is. Sok hiba volt mindkét csapat játékában, de főképp a mi akaratunk érvényesült és megérdemelten nyertük meg az összecsapást. Nagyon fontos volt számunkra a 3 pont megszerzése, gratulálok a játékosoknak, hogy sikeresen vívták meg a mérkőzést. Kevesebb idő jut majd a pihenésre, szerdán Magyar Kupa mérkőzésen a Gyirmót FC Győr csapatát látjuk vendégül, ahol szeretnénk helytállni!