Békéscsaba 1912 Előre: Ribánszki – Bagi, Kelemen D., Szélpál N., Fabio – Viczián – Szalai D., Nagy I., Birtalan (Spitzmüller 84.), Juhász Gy. (Gránicz 55.) – Urbin (Bényei 68.)

Gólszerzők: Gránicz 71., Spitzmüller 91. percben.

Nem a legjobb előjelekkel kezdődött a találkozó, hiszen az egyik kulcsfontosságú pozícióban a védekező középpályás posztján 3 ember is kiesett.

Nagy E. betegség, Csábi és Szekszárdi pedig sérülés miatt hiányzott, így kényszermegoldásként a Tóth M., Kocsis belső középpályás párossal kezdett a csapat.

Voltak ezen kívül is hiányzóink, így közel sem az ideális összetételben és szerkezetben kezdődött meg a találkozó.

2016_0915_kfc_bekescsaba_525_04

Az 5. percben Dinjar távoli lövése jócskán kapu fölé szállt.

A 6. percben Urbin fejese kerülte el Helesfay kapuját.

A 14. percben Bagi készítette vissza a labdát Urbinnak, aki közelről lőhetett de Helesfay magabiztosan hárított.

A 15. percben Sinanovic húzott balról befelé és lőtt kapura 16 méterről.

22. percben az oldalvonal mellől végezhettünk el szabadrúgást. Dinjar beadását Racskó fejelte kapura.

A 35. percben Kiss M. beadása után Kemény remek mozdulattal, félfordulatból lőtt pár centivel a kapu mellé.

A 37.percben Urbin kapott jó labdát, de közeli lövése elkerülte Helesfay kapuját.

A 44. perc egy veszélyes hazai beadást Ribánszki húzott le.

Ahogy az várható volt egyik csapat sem ugrott a másiknak, hiszen azzal könnyen a saját vesztét okozta volna.

Látható volt, hogy mindkét csapat remekül feltérképezte ellenfelét, igaz valljuk be ez a játék rovására is ment.

A 48. percben éles szögből Birtalan veszélyeztetett.

Az 51. percben Birtalan próbálkozott újra, ezúttal távolról.

Az 53.percben egy középre tett labda után Kemény lövését még blokkolni tudták a vendég védők, majd az akció végén Sinanovic is lőni tudott bal lábbal, de labdája kapu mellé ment.

A 62. percben Wittrédi távoli szabadrúgása a sorfalon pattan meg, a szögletből nem alakult ki hazai helyzet.

2016_0915_kfc_bekescsaba_525_05

A 63.percben a békéscsabai kontrából helyzet alakult ki, Szalai beadásáról alig maradt le a középen érkező Urbin.

A 65. percben Nagy I. lövését Helesfay védte.

A 67. percben újból Nagy I. próbálkozott távolról, erős lökete elkerülte a kaput.

2016_0915_kfc_bekescsaba_525_06

A 71. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba. Birtalan a bal oldalról lőtte középre a labdát, a csereként beállt Gránicz Patrik átvette, majd bal lábbal a hálóba lőtt. 0-1.

Gránicz mivel volt csapata kapujába talált be, ezért rendkívül sportszerűen csak szolidan ünnepelte gólját, pedig lett volna rá oka, hiszen ez volt az első találata az NB II-ben.

Még a gólhoz kapcsolódó esemény, hogy Helesfay reklamálásért sárga lapot kapott. Ennek oka, hogy csapatkapitányként számonkérte a játékvezetőn, hogy miért nem sikerült 3-4 perc után az oldalvonal mellett álló cseréket pályára engedni, miközben a labda 3-szor hagyta el a játékteret…

Utólag megtudtuk, hogy a tartalék játékvezetőnek akadt problémája a cseretábla kezelésével, mindez azért furcsa, mert előtte 2 békéscsabai csere is zökkenőmentesen lezajlott.

A 76. percben szép mislenyi összjáték után Sinanovic lőtt jócskán mellé.

A 78. percben Sinanovic Sinan húzott el ismét a bal szélen és adta be a labdát, Kemény alig maradt le róla.

A 86. percben Bényei egy szóló után lőtt a 16-os környékéről spiccel lőtt, de nem találta el a kaput.

A 91. perc Gránicz előtt adódott két óriási helyzet. Előbb remekül mozdult be üres területbe és forintos labdát kapott ott, amit egyből kapura rúgott, de Helesfay még bravúrral hárított, majd Gránicz bal lábas ismétlése a kapufáról kifele pattant. Sajnos a kapunk nem szabadult fel ezzel, a kipattanó labdát Szalai készítette le a szintén csereként beálló Spitzmüllernek, aki közelről a kapuba lőtte a labdát. 0-2.

A 93. percben még volt esélyünk a szépítésre, Lantos próbálkozott a vendég kapu előtt, de nem született gól.

A találkozót így végül a Békéscsaba nyerte meg, akik sokat köszönhetnek a csereként beálló játékosaiknak.

A Békéscsaba nyilván más célokkal kezdte meg az NB II-es küzdelmeket és nyáron első számú bajnokesélyesnek kiáltották ki őket.

Ezzel szemben nagyon rosszul kezdték a bajnokságot, és 5 forduló után 1 ponttal álltak.

Azóta viszont megtáltosodtak és zsinórban 4 mérkőzést nyertek meg és jelenleg ők a legjobb formában lévő csapat. (A Békéscsaba a legutóbbi négy győztes meccsén ugyanazzal a kezdőcsapattal tudott pályára lépni.)

Ebben a bajnokságban minden meccset nem lehet megnyerni, nagy szerepe van, hogy melyik csapat éppen milyen összetételben tud pályára lépni és sajnos csapatunk nem kevés problémával küzdve is jól tartotta magát a 70. percig.

Három győztes mérkőzés után az egyik feljutásra esélyes csapat ellen veszítettünk.

Veszíteni mindig fáj, de nem hinnénk, hogy a Csaba elleni fiaskó után túl sokáig kellene keseregni, mostantól pedig már a következő mérkőzésekre kell fókuszálni.

Kovács Zoltán: Egy ki-ki mérkőzést játszottunk a feljutásra esélyes Békéscsaba ellen. Ellenfelünk célja nem titkoltan az, hogy feljutó helyen végezzenek és visszajussanak az NB I-be. Az első félidőben jól tudtuk lereagálni a vendégek támadásait. A második játékrészben több percen keresztül sem tudtuk lebonyolítani a kettős cserét, két játékosunk is jelezte hogy sérülése miatt lejönne, ennek ellenére hosszú perceken keresztül nem tudtak beállni, mert a tartalék játékvezetőnek nem sikerült kezelnie a cseretáblát. Nem szeretném erre fogni a vereséget, de ez a szituáció is befolyásolta, hogy gólt kaptunk. Úgy gondolom, hogy nem érdemeltünk vereséget, az egy pontra rászolgáltunk volna. Mostantól fő célunk, hogy a játékosok a vasárnapi gyulai összecsapásra regenerálódjanak, ezért mindent meg is teszünk.

Spisljak Zoran: Amiért jöttünk, azt meg is valósítottuk. Azt gondolom, hogy mi kezdeményeztünk többet, több lehetőségünk is volt. Arra, hogy eldöntsük a mérkőzést a második félidőig, a cserejátékosok pályára küldéséig kellet várnunk. Azt gondolom, hogy egy izgalmas mérkőzésen nyertünk. Tovább kell még építeni a játékunkat, de azt gondolom, hogy győzelmünk megérdemelt volt.