Emberhátrányban szenvedtünk vereséget a Cigándtól

HR-Rent Kozármisleny – Cigánd SE 0-1 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Vezette: Kovács J. Z. (Viszokai L., Kis Z.) tart. j.v.: Gyarmati II. T.

HR-Rent Kozármisleny: Helesfay D. – Gubacsi, Causic, Lantos, Dinjar (Kocsis 57.) – Nagy E., Csábi (Szekszárdi 62.) – Nagy K., Wittrédi (Beke 62.), Sinanovic – Városi

kfc_cigand_3_525

Cigánd SE: Egyed – Molnár R., Raducu, Csicsvári, Szilágyi – Nagy R. (Angyal 78.), Oltean (Roszel 46.), Baksa, Varga K.- Katona (Sipos 80.), Popescu

Szakmai igazgató: Szénay Péter

Gólszerzők: Roszel 53. percben.

Sárga lapok: Dinjar 33., Lantos 51., Szekszárdi 67. illetve Oltean 37., Sipos 92. percben.

Kiállítva: Nagy E. 40. percben.

kfc_cigand_5_525

A heti esőzések következtében a csapat felkészülése nem volt optimális, három különböző helyszínen – ebből többször csak műfüves pályán – sikerült edzeni, a mérkőzés előtti tréninget pedig a Pécsvárad edzőpályáján, nem éppen NB II-es körülmények között tudták megtartani edzőink.

A 2. percben egy kontra végén Wittrédi passzolt Városihoz, aki egy csel után lőtt kapu fölé.

kfc_cigand_6_525

Az 5. percben mélységi passz után Városinak lett volna jó a labda, de lesen volt, így Sinanovic érkezett, de előle mentett a kapujából érkező Egyed.

A 7. percben egy vendég támadás végén egy jobb oldali beadást Gubacsi rúgott ki röviden, Popescu fejelt kapu fölé.

A 9. percben bal oldali beadás után Városi próbált fejelni, de ütközött a vendég hálóőrrel, így kifelé következett szabadrúgás, pedig a labda a vendégek kapujában kötött ki.

kfc_cigand_8_525

A 10. percben hazai szabadrúgás következett vendég kaputól 22 méterre, Wittrédi lövését a vendég hálóőr kiöklözte.

kfc_cigand_9_525

A 12. percben cigándi kontra végén a beadást Popescu fejelte kapura, Helesfay hárított, a kipattanót Katona közelről kapu fölé lőtte.

A 16. percben ismét jobb oldali vendég akciót láthattunk, a beadást Gubacsi rúgta ki az ötös sarkáról.

A 19. percben megint csak egy vendég kontra futott a jobb szélen, a beadást követően Popescu fejelt kapufát.

A 24. percben bal oldali beadás után Katonát szerelte Lantos a hazai 11-es ponton.

A 26. percben Wittrédi ívelte be a labdát egy szabadrúgásból, Lantos érkezett és Egyed kezébe fejelt.

A 32. percben Katona szabadrúgását Helesfay mellel hárította, a kipattanót már nem tudták kapura fejelni a vendégek.

A 39. percben Dinjar gurított vissza egy szabadrúgást Wittrédi elé, aki kapásból lőtt, de a labda elakadt egy védő lábában.

kfc_cigand_91_525

A 40. percben Katona iramodott meg Helesfay kapuja felé, de Nagy E. utolérte és becsúszva szerelte, majd a támadó elesett a becsúszó lábon. A játékvezető először nem ítélt semmit, majd az asszisztens jelzésére sípjába fújt, és piros lapot mutatott fel a szabályos szerelésért. Óriási játékvezetői tévedés történt, mérkőzést befolyásoló ítélet volt.

Az első félidőt nem úgy kezdte csapatunk, ahogy szurkolóink szerették volna, ráadásul Nagy E. kiállítása után emberhátrányban kellett volna kiharcolni a győzelmet.

Az 52. percben Molnár ment el a jobb szélen, Roszel elé passzolt, akinek lövését Helesfay könnyen fogta.

kfc_cigand_92_525

Az 53. percben mislenyi szabadrúgás után Gubacsi fejelt, ami Egyedé lett és ebből indult a cigándi kontra, melynek végén a jobb szélről Nagy R. ívelt át a hosszúra, ahol érkezett Roszel és befejelte a vezető gólt. 0-1.

A 69. percben bal oldali szabadrúgás után Roszel fejesét tolta léc fölé Helesfay.

A 71. percben Causic szabadrúgását szedte ki a jobb alsóból Egyed.

kfc_cigand_93_525

A 74. percben Nagy K. távoli lövését hárította Egyed, ismét a jobb alsó sarokból kellett kiütnie a labdát.

A 77. percben ugyan percekre beszorult a Cigánd, de ismét egy vendég kontra következett, amelynek végén Roszel vitte el Helesfay mellett a labdát, de nem volt ereje a lövésnek, így tisztáztak a védők.

Az utolsó negyedórában ugyan próbálkozott csapatunk, de nem sikerült feltörni a vendégek védelmét.

A cigándi labdarúgók komoly kondícionális problémákkal küszködtek, benne volt a levegőben a mislenyi gól, de végül a vendég gárda hatékonyan tördelte a játékot és kihúzta kapott gól nélkül, így értékes 3 ponttal gazdagodott.

Sajnos a találkozón nem nyújtottunk jó teljesítményt és helyzetünket tetézte a kiállítás és emberhátrányban még inkább nem volt könnyű dolgunk.

Hazai pályán a sereghajtó ellen 10 emberrel sem tehettünk mást, mint megpróbáltunk támadni, de egy kontratámadás után végül gólt kaptunk ami sajnos vereséget eredményezett.

Kovács Zoltán: Sajnálom, hogy a mai mérkőzés 3 pontját elveszítettük, mi mindenképpen nyerni szerettünk volna. A heti felkészülésünk sajnos nem éppen volt NB II-esnek nevezhető , nehéz körülmények közt tudtunk csak készülni. Műfüves pályán edzettünk, a szombati edzést pedig Pécsváradon az edzőpályán tudtuk levezényelni. A jogtalan kiállítás után a második félidőben nagy erőket mozgósítottunk, de így sem sikerült betalálnunk. Tudtuk, hogy az ellenfél jól kontrázik, mégis egy kontrából szerezték meg a győztes gólt. Több rossz teljesítmény volt a csapatban, nem mindenki érezte át a mérkőzés súlyát. Sajnos veszítettünk, de a héten rendezni fogjuk a sorokat.

Szénay Péter: Meg kell köszönni játékosaimnak a győzelmet. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, de nem használtuk ki a lehetőségeinket. A második félidőben a gólunk után már nem működött úgy a játékunk ahogy azt elképzeltük. Nehéz helyzetben vagyunk és úgy tűnt, hogy a játékosok megijedtek attól, hogy esetleg nem győznek ezért vált nehézzé a találkozó vége.